Twitch

Popüler Fortnite Oyuncusu KingRichard’ın Twitch Hesabı Askıya Alındı

KingRichard, yayın sırasında bir hem Fortnite hem de NFL maçını yayınladığı için Twitch hesabı askıya alındı.

Popüler Fortnite oyuncusu olan Richard “KingRichard” Nelson’ın Twitch kanalı, açıklanmayan bir sebepten ötürü Perşembe gecesi askıya alındı. Bazı izleyicileri, Dallas Cowboys ve New Orleans Saints arasında oynanan NFL maçının bazı bölümlerinin gösterirken bir yandan da Fortnite oynadığını iddia ediyor.


Twitch kurallarına göre herhangi bir spor içeriğinin sahibi tarafından izin alınmadığı taktirde gösterilmesi yasaktır. KingRichard’ın canlı yayınının kısa sürdüğü ve bir süre sonra hemen kapatıldığı iddia edildi.

KingRichard’tan tweet: “Fortnite + Football”

KingRichard, yayına başlamadan önce Twitter üzerinden “Fortnite + Football” yazarak yayın linkini tweetlemişti. Bu ise NFL maçını canlı olarak yayınladığına dair bir ipucu taşıyor.

KingRichard belki de NFL maçlarını yayınlayan diğer yayıncılardan dolayı maçın bazı bölümlerini gösterebileceğini düşünmüş olabilir. Çünkü Timothy “Timthetatman” Betar, Perşembe Gecesi Futbolu için Twitch’te resmi olarak NFL yayınlarının ortak yayıncısıydı. KingRichard ise bu ortak yayıncılardan biri olmadığı halde yayınladığı için hesabı askıya alınmış olabilir.

Dün gece sosyal medya hesaplarından yorum yapmayı reddeden KingRichard’ın bu konuda ne yapacağı henüz bilinmiyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER