Oyun Haber

Atlas menüsünde ARK arayüzü keşfedildi

Atlas’ın popülerliği tehlike altında olabilir.

Atlas

Önceki gün erken erişime giren Atlas, yayınlandıktan kısa bir süre sonra Twitch üzerinden ortalama 190.000 kişi tarafından izlenerek güzel bir başlangıç yaptı. Atlas’ın farklı oyun modularını bir araya getirmiş olması oyunseverleri etkiledi ama sunuculardan kaynaklanan gecikme gibi problemler yüzünden aynı zamanda acımasızca eleştirilere de maruz bırakıldı.


İlgili Haber: Bu kadar büyük bir açık dünyada ne yapacağız diyeceğiniz oyun

Atlas’ın içerisinde ARK’a ait olan detayları keşfeden bir yayıncının ortaya çıkardığı ayrıntılar çok konuşulacağa benziyor. Atlas ve ARK oyunlarını geliştiren ekibin aynı olduğu biliniyordu ve bu yüzden ARK’a gönderme amaçlı yapılmış bir şaka oldu düşünülüyor.

ARK menüsü Atlas’da ne arıyor?

Atlas yayını gerçekleştiren Mukkayo, Atlas’ın ARK: Survival Evolved arayüzünü kopyaladığını kanıtlayabilecek bir ayrıntıyı gün yüzüne çıkardı. Menüdeki ‘Çıkış’ seçeneğinin tam altında gizlenmiş seçeneği fark etti ve etkileşim tuşuna basarak ARK arayüzüne ulaştı.

Espor danışmanı Rod ‘Slasher’ Breslau yaptığı paylaşımda “Atlas, temel olarak Ark’ın kopyalanmış hali. Bu oyun nasıl Twitch’in bir numaralı oyunu oldu?” dedi.

ARK nedir?

2016 yılında piyasaya sürülen survival oyun ARK, dinozor çağında geçmekte. Atlas gibi açık dünya oyunu benzetmesi yapmak isterdik ama ARK’ın hikayesi daha minimal bir harita üzerinde geçmekte. ARK: Survival Evolved şuan %60 indirimli fiyatıyla 30 TL olarak satışta. Arkadaşlarınızla birlikte vahşi canlıların arasında tehlikeli mücadeleye girebilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER