Twitch

Ninja, Twitch’te 2018 yılının en çok izlenen ismi oldu

Ninja, Riot Games ve Overwatch League’i ikiye katladı. Rakamlar yanıltıcı olabilir ama istatistiklere yansıyanlar bu şekilde.

Fortnite yayıncısı Tyler ‘Ninja’ Blevins 2018’de Twitch’in en çok izlenmeye sahip olan isim oldu. Listede Ninja’yı 2. sırada Riot Games takip ederken, 3. sırada shroud’un olduğu liste yayımlandı.


Ninja popülerliğini Fortnite yayınlarıyla birlikte katlamayı başardı. Milyonlarca takipçisi olan ünlü yayıncı röportajlarında işlerin buraya geleceğini asla tahmin etmediğini söylemişti. Ayrıca Ninja, Fortnite’ı Drake ve Travis Scott ile oynadığı sırada anlık izleyici rekorunu kırmayı başardı. Daha sonra Las Vegas Fortnite turnuvasıyla rekorunu tazeledi.

2018’in anlık izlenme rekorunun sahibi Ninja

Ninja bu yayınlarında 660.000 kişiye ulaşmıştı. Ancak 2018 Ocak ayında düzenlenen ELEAGUE Boston CS:GO Major turnuvasında bir milyonu aşkın kişi tarafından izlenen Counter-Strike etkinliği Ninja’nın rekorunu neden ele geçiremiyor dersiniz? Cevabı çok basit.

Twitch ELEAGUE’i bir yayıncı değil, organizasyon olarak kabul ediyor. Dolayısıyla Ninja daha az izlenmeye sahip olsa bile birinciliği kapmayı başarıyor.

2018’in tamamına bakacak olursak Ninja’nın ikinci sırada bulunan Riot Games’i ikiye katladığını görmekteyiz. Ancak şunu unutmamak gerek, Riot sadece maçları yayınlıyor. Ninja hatta 3. sırada bulunan shroud ise aktif yayıncılardan. Shroud, sadece iki milyon farkla Riot Games’in ardında üçüncü sırada yer aldı. İlk on sıraya bakacak olursak şu şekilde sıralanıyor:

Twitch 2018 en çok izlenen kanallar

1- ninja 227.43M
2- riotgames 99.31M
3- shroud 97.39M
4- overwatchleague 74.60M
5- sodapoppin 52.09M
6- dakotaz 50.21M
7- lirik 44.87M
8- tfue 44.21M
9- eleaguetv 42.81M
10- loltyler1 41.47M

Ninja haftanın hemen hemen her günü (bazı günler 12 saatten fazla) yayın yapan biri. Bu yüzden Ninja Riot Games ve Overwatch League gibi kanallarla yarıştırıldığında bu pek adil olmuyor gibi. Çünkü yukarıda da dediğimiz gibi, bu kanallar sadece rekabetçi sezon maçlarını ve turnuvaları yayınlıyorlar.

Buna rağmen Ninja’nın sahip olduğu izleyici sayısı ne olursa olsun saygıyı sonuna kadar hak ediyor. İzlenmeye sayılarına baktığımızda Ninja’nın Overwatch League’i üçe katladığını görüyoruz. Ninja konuya twitter üzerinde yazdığı mesajla noktayı koyuyor. Daha sonra gelen tepkilerden sonra bunun bir şaka olduğunu ayrıca belirtme gereği duydu.


Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER