Zula

TESFED Zula Türkiye Kupası’nın sahibi Galatasaray Espor oldu

Galatasaray Espor, finalde Gamers of Future takımını 3-1 ile geçerek TESFED Zula Türkiye Kupası şampiyonu olmayı başardı.

TESFED Türkiye Finali’nin kazananı Galatasaray Espor! Toplamda 16 takımın katıldığı TESFED Zula Türkiye Kupası büyük mücadeleye sahne oldu. Galatasaray Espor ve Gamers of Future finale çıkmayı başaran takımlar oldular. Finalde Gamers of Future ile karşılaşan Galatasaray Espor, bo5 üzerinden oynanan seriyi 3-1’lik skorla tamamladı ve Zula Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

TESFED Zula Türkiye Kupası sahibini buldu

26-27 Ocak tarihleri arasında Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleştirilen turnuva maçları tamamlandı. Toplamda 250.000 TL ödül havuzuna sahip TESFED Türkiye Kupası‘nın kazananı Galatasaray Espor oldu. Galatasaray, bu sayede birincilik ödülü olan 80.000 TL’nin sahibi oldu. Turnuvayı ikinci sırada tamamlayan Gamers of Future, 50.000 TL değerindeki ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Galatasaray Espor, finale giden ilk turdan itibaren 1907 Fenerbahçe, Bursa Espor ve İstanbul Espor takımlarına karşı galip gelmeyi başardı. Diğer finalist Game of Future ise Best Crew, Mod-Z Esports ve Oyun Hizmetleri takımlarını eleyerek finale kadar geldi.

Yarı finalde elenen İstanbul Espor ve Oyun Hizmetleri, üçüncülük dördüncülük maçı için karşılaştı. Üçüncülük dördüncülük maçının kazananı Oyun Hizmetleri oldu. Bu sonuçlara göre Oyun Hizmetleri üçüncülük ödülü olan 25.000 TL, İstanbul Espor ise dördüncülük ödülü olan 15.000 TL’nin sahibi oldu. Bu sonuçlara göre ilk dört şu şekilde sıralandı:

  • 1. Galatasaray Espor (80.000 TL)
  • 2. Gamers of Future (50.000 TL)
  • 3. Oyun Hizmetleri (25.000 TL)
  • 4. İstanbul Espor (15.000 TL)

Galatasaray’dan KeeVz, MVP ödülünün sahibi oldu

TESFED Zula Türkiye Kupası şampiyonu Galatasaray Espor oyuncusu KeeVz,  sergilediği performans ile turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. Turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen KeeVz, Excalibur G650 dizüstü bilgisayarın sahibi oldu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER