Fortnite

State Farm, Fortnite yayıncısı DrLupo’ya sponsor oldu

Amerikalı sigorta şirketi State Farm, Fortnite yayıncısı DrLupo ile ortaklık anlaşması imzaladı. DrLupo, şirketin ilk sponsorlu espor atleti oldu.

Fortnite bilindiği üzere şu an dünyadaki en revaçta olan oyun. Haliyle Fortnite yayınlarına da talep çok ve izleyici kitlesi oldukça geniş.


DrLupo, State Farm’ın ilk espor atleti oldu

Bu gelişmeleri yakından takip eden ve espor sektörüne de yabancı olmayan State Farm, Fortnite yayıncısı DrLupo ile sponsorluk anlaşması yaptığını duyurdu. DrLupo, State Farm’ın sponsor olduğu ilk espor atleti oldu.

Az önce de belirttiğimiz gibi, State Farm espor sektörüne yabancı değil. Kuzey Amerika’daki birçok espor sever de, League of Legends Championship Series (LCS) sponsorluğundan dolayı büyük sigorta şirketiyle oldukça aşina. Şirket aynı zamanda NBA 2K Ligi ve Rocket League Championship Series’e de sponsor.

State Farm Pazarlama Departmanı Müdürü Ed Gold, “DrLupo dünya çapında en çok takip edilen Fortnite yayıncılarından biri.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Kendisinin insancıl yaklaşımı ve muazzam büyüklükteki hayran kitlesi, biz de bu sektörde büyümeye ve yayılmaya çalışırken, onun bizim için ideal bir çalışma ortağı olmasını sağladı.”

Bu ortaklık oldukça cesur bir ilk hamle zira bütün organizasyonun umutları tek bir şahısa bağlı. Fakat, DrLupo bütün bu yükü taşıyabilecek olanaklara ve popülariteye sahip. Anlık olarak 2.9 milyon Twitch takipçisi ve toplamda 7 milyon sosyal medya takipçisi bulunmakta. Kendisi aynı zamanda, 2018 yılında, St. Jude’s Research Hospital için $1.3 milyon bağış topladığı bir yardım yayını yapmıştı.

DrLupo söz konusu ortaklık hakkında duygularını dile getirdi:

“State Farm ile çalışma fırsatına sahip olmak, kuşkusuzca, müthiş bir şey. Beraber çalışmak için daha iyi bir şirket hayal edemezdim. Birlikte gelecekte neler yapacağımız hakkında sabırsızlanıyorum.”

State Farm için, geleneksel sporlarda atletlere sponsor olmak oldukça yaygın ve olağan. Şirket, James Harden ve Chris Paul gibi NBA yıldızları ile yaptığı sponsorluk anlaşmalarından dolayı, basketbol içerikli reklamlarla neredeyse eş anlamlı hale gelen bir yapıda. Fakat, bu adım espor sektörü için çok önemli bir adım. 

Bu gelişmenin en büyük sinyali ve verdiği umut, artık birçok oyuncu kendi başına sponsorluk anlaşması arayabilir ve büyük şirketlerden destek alabilir.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER