League of Legends

Griffin’in genç nişancısı Viper, şimdiden en iyiler arasına girmeyi başardı

LCK’nin yükselen yıldızı Viper’ın ilk üç haftadaki performansının en iyi anları.

League of Legends’ta profesyonel sahnenin en iyi alt koridor oyuncularını saymanızı istesem aklınıza hangi isimler gelirdi? Fnatic efsanesi Rekkles? Geçtiğimiz senenin yıldızı Ruler? Yaşadığı onca zorluğa rağmen başarısından ödün vermeyen Doublelift? Agresif nişancı WildTurtle? Belki de çoğu espor takipçisinin, “Dünya’nın en iyi nişancısı” olarak tanımladığı taçsız kral Uzi. Bu isimlerin tümü League of Legends arenasında birer efsane ve hepsi 20 yaş üstü, tecrübeli oyuncular. Geçtiğimiz iki sene içerisinde bu oyuncuların arasında kendini belli etmeye başlayan genç bir yetenek belirmeye başladı: Viper.

LCK’in yükselen yıldızı: Viper

Espor sahnesinin geleneksel sporlar ile paylaştığı ortak bir konu var. Tepedeki ne kadar iyi olursa olsun her zaman onu tahtından edecek bir taze kan çıkar. Şu sıralar kariyeri pek iyi gitmese de hala çoğu kişinin gözünde dünyanın en iyi oyuncusu olan Faker‘ı ele alalım. Kendisi de bir zamanlar herkes gibi çaylak bir oyuncuydu. İsmini ise o zamanlar League of Legends’ın en iyi orta koridorlarından birisi olarak bilinen Ambition‘u yenerek duyurmuştu. Sonrasında yükselişe geçerek Sihirdar Vadisini domine etmeyi başardı. Oyuncular, Faker’ın karşısına kaybetmek için çıkıyordu fakat bir süre sonra ona karşı koyan isimler kendini göstermeye başladı ve kralın tacına göz diktiler. Bu yazımızda konu aldığımız Viper ise popüler nişancıların tacına göz dikenlerden biri olarak dikkat çekmeye başladı.

İlginizi çekebilir: Griffin SANDBOX’a yenildi, ancak seriyi kaybetmedi!

Viper

Viper

Viper kimdir?

Park “Viper” Do-hyeon henüz 18 yaşında bir saldırı gücü taşıyıcısı.  LCK’i domine eden Griffin’de oynuyor ve bu kendisinin ilk takımı. Yani profesyonel arenaya adım attığı 2017 senesinden beri aynı takımda oynuyor. Bu sene ise muhteşem bir performasn sergileyen Viper, takım arkadaşı Chovy ile birlikte öne çıkan iki isimden birisi.

LCK’de takımı ile birlikte çıktığı karşılaşmaların hepsini kazanırken sadece SANDBOW Gaming‘e karşı oynadıkları üçlü seride bir fire verdi. Bahar mevsiminde Lucian, Ezreal, Vladimir ve Kai’Sa şampiyonlarını tercih eden Viper’ın KDA’sı Chovy’nin ki kadar olmasa da oldukça etkileyici: 58/8/59.

Siz Viper’ın performansını nasıl buluyorsunuz? Sizce Dünya’nın en iyi nişancılarından birisi mi? Yorumunuzu Viper videosunuz izledikten sonra yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: SK Telecom T1’in rüya takımı bile Griffin’e karşı koyamadı

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER