PUBG Mobile

Espor çatısı altında yepyeni bir oluşum: PUBG Mobile Türkiye Ligi

Ülkemizde en çok oynanan mobil oyunlardan biri olan PUBG Mobile oyuncularını heyecanlandıran haber paylaşıldı.

Son günlerde mobil oyunların da espor olarak kabul göreceği sıkça konuşulan konular arasında. En popüler mobil oyunlardan biri olan PUBG Mobile, ülkemizde de en çok oynanan mobil oyunlardan biri konumunda. Yeni bir girişim ile ilerleyen günlerde PUBG Mobile Türkiye Ligi ismiyle resmiyete kavuşması beklenen etkinlik, oyuncu kitlesi tarafından heyecanla karşılandı.


PUBG Mobile Türkiye Ligi başlıyor

PUBG Mobile yayınlandığı günden bugüne oyuncu sayısını giderek arttırmayı başardı. 2018 Google Play Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Oyun” ve “En İyi Topluluk Oluşturan Oyun” ödüllerinde aday olarak gösterilen PUBG Mobile, aynı anda iki kategoride birden aday olarak gösterilen tek oyun olmuştu. Dünya üzerinde 15 milyonu aşkın oyuncusu olan PUBG Mobile, ülkemizde de sıkça oynanan oyunlar arasında yer alıyor.

PUBG Mobile Türkiye Ligi detayları

İsteyen her takımın katılabileceği PUBG Mobile Türkiye Ligi ödül havuzunu 10.000 TL olarak açıkladı. 20 round üzerinden gerçekleşecek müsabakalarda takımlar Erangel haritasında mücadele edecek.

İlginizi çekebilir: 8 madde ile PUBG Mobile ve PUBG PC arasındaki temel farklar

PUBG Mobile Türkiye Ligi, Şampiyonluk Ligi ve Yükselme Ligi olarak ikiye ayrılacak. Turnuvada yer alacak takımlar ön kayıt açıldıktan sonra belirlenecek gruplarda Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmek için eleme gruplarını 1. sırada bitirmek zorundalar. Etkinliğin başlangıç tarihi hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Etkinlik hakkında detaylı açıklamaların ilerleyen günlerde yapılması bekleniyor.

PUBG Mobile Türkiye Ligi sıkça sorulan sorular

1) Sadece mobil cihazlardan mı oynanacak yoksa emulator üzerinden de oynayabilecek miyiz?

Eleme ve lig aşamasında mobil cihazlardan oynamanız gerekiyor. Bilgisayar üzerinden oynayan oyuncular maalesef etkinliğe katılamayacak.

2) Ön elemelerde ilk hafta başvuran takım, ikinci hafta tekrardan başvuru yapabilecek mi?

İlk hafta Şampiyonluk Ligi elemelerini kaybetmiş olsanız bile üzülmeyin. İkinci hafta yapılacak elemelerde tekrardan şansınız deneme imkanına sahipsiniz.

3) Lig aşaması kaç hafta sürecek?

PUBG Mobile Türkiye Ligi 10 hafta sürecek.

4) PUBG Mobile Türkiye Ligi’ne nasıl katılabilirim?

İlerleyen günlerde yapacağımız duyuruda paylaşılacak resmi web sayfası üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebileceksiniz.

5) Lig ne zaman başlayacak?

Ligin başlama tarihi henüz belli değil. PUBG Mobile Türkiye Ligi hakkında yeni haberler için takipte kalın!

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile’da en az tercih edilen 5 eşya

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER