Espor Haber

Red Bull M.E.O.’da Dünya şampiyonları belli oldu

Almanya’nın Dordmund kentinde gerçekleşen ve 36 farklı ülkeden esporcuların katıldığı Red Bull M.E.O. by ESL turnuvasının en iyileri belli oldu.

Dur durak bilmeyen oyuncular için düzenlenen dünyanın en büyük mobil espor turnuvası Red Bull M.E.O. by ESL’in en iyileri belli oldu. 36 farklı ülkeden espor oyuncusunun mücadele ettiği Dünya Finalleri’nde Clash Royale’de Liam ‘ThunderStruck’ McCarron, Brawl Stars’da da Team Consty mutlu sona ulaştı. Şampiyona Almanya’nın Dortmund kentindeki Warsteiner Music Hall’da gerçekleşti. Arena of Valor gösteri maçında ise Türkiye takımı, Gaming dünyasının ünlü yayıncılarını 2-0 yendi.


Evin konforlu ortamından sizi büyük sahnelere terfi ettiren Red Bull M.E.O. dünyanın en iyilerini buldu. 36 farklı ülkeden espor oyuncularını Almanya’nın Dortmund kentinde buluşturan Red Bull M.E.O. by ESL’de Clash Royale ve Brawl Stars’da şampiyonlar belli olurken Arena of Valor’de ise gösteri maçı yapıldı.

Clash Royale’in 25 Aralık’taki büyük finalinde şampiyon olan Tunahan “Lelouch” Türkoğlu ülkemizi temsil etti. Ve Clash Royale’de D Grubu’nda yer aldı. Tunahan “Lelouch” Türkoğlu, 7 maçından 2’sini kazanarak grubunda 6. oldu. Red Bull M.E.O.’nun en önemli mücadelesi olarak kabul edilen Clash Royale’de şampiyonluk ise YYYY’yi yenen Liam ‘ThunderStruck’ McCarron’a gitti. İskoç oyuncu 16 bin dolarlık ödülün de sahibi oldu.

Warsteiner Music Hall’da gerçekleştirilen şampiyonada Brawl Stars’da kupayı kazanan ekip ise Team Consty oldu. Finalde Team Alex ile karşılaşan Team Consty, bu zaferle 16 bin dolarlık ödülü de kazandı.

Arena of Valor’da ise Almanya ile yapılan gösteri maçında Türkiye galibiyete 2-0’la ulaştı. Dortmund’da Warsteiner Music Hall’da büyük bir kalabalığın canlı olarak yerinden takip ettiği şampiyona, Red Bull Espor Twitch kanalında da binlerce kişiye ulaştı.

Basın Bülteni

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER