Apex Legends

Apex Legends için 200.000$’lık turnuva duyuruldu: Apex Legends Challenge

Dünyaca ünlü 48 Twitch yayıncısı 200.000 dolarlık ödül havuzu olan Apex Legends Challenge’da birbiriyle kıyasıya mücadele edecek.

Çıkış yaptığı ilk günden 1 milyon oyuncu barajını aşan Battle Royale oyunu Apex Legends için büyük bir turnuva hazırlanıyor. Twitch Rivals ve geliştirici Respawn Entertainment tarafından organize edilen turnuvanın ismi Apex Legends Challenge.


Dünyaca ünlü 48 Twitch yayıncısı 200.000 dolarlık ödül havuzu olan Apex Legends Challenge’da birbiriyle kıyasıya mücadele edecek.

Apex Legends Challenge

Turnuva Avrupa ve Amerika olmak üzere ikiye bölünecek ve yarışmacılar kendi bölgelerine düşen 100.000 dolarlık ödül havuzu için yarışacak.

İlginizi çekebilir: Apex Legends FPS Arttırma: Apex Legends En İyi Grafik Ayarları

Apex Legends Challenge turnuva formatı

Her bölgede 3’er kişiden oluşan 8 takım yarışacak. Takımlar 4 saat boyunca normal maçlar atarak en fazla puanı kazanmaya çalışacak. Takımlar bu süre boyunca istediği kadar maça girebilir. Puanlama kriteri ise şöyle olacak:

  • Her Galibiyet 5 puan
  • Öldürme başına 1 puan

Apex Legends ile ilgili son gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

Takvim

Apex Legends Challenge, iki bölgede de ikişer kez oynanacak. İlk maçlar 12 Şubat’ta, ikinciler ise ondan tam bir hafta sonra 19 Şubat’ta oynanacak.

Oyuncular

Turnuvaya toplamda 48 iyi bilinen oyuncu katılacak(24 tane Avrupa’dan 24 tane Amerika’dan). Tam liste belli olmasa da katılacak olan isimlerden bazıları şöyle:

  • Dr DisRespect
  • Sacriel
  • TSM’s Myth
  • DisguisedToast
  • RealKraftyy
  • shroud

Ödül dağılımı

Toplamda 200.000$ olan ödül havuzu her bölge için 100.000$ dolar ve her yarışma için 50.000$ dolar olarak ayrılıyor. Her 4 saatlik yarışma sonunda toplanılan puanlar baz alınarak bir sıralama oluşturulacak ve kazananlar ödüllerin sahibi olacak. Turnuva başına konulan 50.000$’lık ödül ise şöyle dağıtılıyor.

Apex Legends hakkında ilginizi çekebilecek diğer haberler:

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER