Apex Legends

Apex Legends: 3 günde 10 milyondan fazla tekil oyuncu oynadı

Apex Legends fırtınası devam ediyor. Oyunu 3 günde 10 milyondan fazla oyuncu oynadı.

Artık geniş bir yelpazeye sahip Battle Royal oyun pazarına ulaşılmış bir çağdayız. Fortnite, PUBG, Call of Duty Blackout ve CS: GO Danger Zone’nun Battle Royale modu var. Ve hatta Battlefield V bir Battle Royale modu planlıyor. Ama hepimizi şaşırtan ise Electronic Arts / Respawn’ın ücretsiz oynanan Battle Royale oyunu, Apex Legends‘dı.

Oyun Respawn’ın en çok eleştirilen oyunlarından biri olan Titanfall serisinin evrenine dayanıyor. Apex Legends, yalnızca ilk gününde 2 milyondan fazla tekil oyuncuya sahip oldu. Bugün itibariyle, 10 milyon oyuncu oyun oynuyor. Ve EA’e göre, oyunu 1 milyon oyuncu eş zamanlı olarak sadece 72 saat gibi kısa bir süre içinde oynamaya başladı.

İlginizi çekebilir: Apex Legends FPS Arttırma: Apex Legends En İyi Grafik Ayarları

Tabii ki oyun yayınlanalı daha sadece 4 gün geçti. Bu hafta sonu kaç oyuncu göreceğimizi tahmin bile edemiyoruz! Kazanç konusunda Fortnite ile rekabet edebilecek gibi gözükmüyor olsa da, büyük bir kitlesi olacağı çok açık ortada.

İlgili haber: Epic Games, Fortnite sayesinde 3 Milyar Dolar kâr etti

Fakat Apex Legends’in PUBG, Blackout, Danger Zone ve diğerlerine karşı güçlü bir rakip olacak gibi görünüyor. Respawn bir mobil uygulama yapmadıkça, PUBG’nin sahip olduğu mobil pazarı elde edemeyebilirler. Respawn, yakında oyun oynama unsurları eklemenin yanı sıra oyunculara loot kutuları satın alma konusunda daha fazla teşvik edebilecek bir Battle Pass eklemek istediklerini belirtti.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER