Espor Haber

VFŞL’ye hoşgeldin Sylas: Royal Youth 1-0 Galakticos

VFŞL’de ilk defa Sylas oynandı, ancak son olmayabilir.

VFŞL 2019 Kış Mevsimi 4. haftanın 1. günü dördüncü karşılaşmasında Yasuo vs. Sylas orta koridor mücadelesini izledik. Galakticos cephesinden Naru’nun ellerinde Yasuo, Royal Youth cephesinden GBM’in ellerinde ise Sylas bulunuyordu.


Galakticos’un kurduğu kompozisyon, Royal Youth karşısında pek etkili olmadı. Özellikle alt koridora seçilen Sivir & Lissandra ikilisi, Pilot ve Dumbledoge karşısında istenileni vermedi, veremedi. Zergsting’in Lissandra tercihi Galakticos yerine daha çok Royal Youth’un işine geldi. GBM kimi takım savaşlarında Lissandra ultisini gasp ederek oldukça etkili olmayı başardı. Royal Youth alt koridor ikilisi Pilot ve Dumbledoge, alt koridoru adeta ele geçirdi. Büyük bir minyon üstünlüğü, koridor üstünlüğü ve üstüne alınan skorlarla birlikte Pilot’ı durdurmak pek mümkün görünmüyordu.

İlgili haber: VFŞL 2019 Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün Maç Sonuçları

GBM’den tank Sylas performansı

Avrupa’da üç kere, VFŞL’de ise ilk defa tercih edilen Sylas, Royal Youth vs. Galakticos karşılaşmasında etkili olmayı başardı. Tank Sylas oynamayı tercih eden GBM, takım savaşlarında kimi zaman Sivir, kimi zaman Lissandra’nın ultilerini gasp ederek büyük etki gösterdi. Rakip takımın mavi güçlendirme tarafında ise Yasuo ultisini gasp ederek Trick skorunu almayı başardı.

Karşılaşmanın kazanan tarafı doğru oyunuyla birlikte Royal Youth oldu. RYL üst koridor oyuncusu Armut Kennen ile en doğru şekilde oynadı. Bir yandan GBM’in Sylas tercihi ve özellikle Pilot’ın muazzam performansı.

Maçın en değerli oyuncusu: Pilot

Royal Youth vs. Galakticos karşılaşmasının en değerli oyuncusu ise Ezreal oyunuyla Pilot seçildi. Karşılaşma boyunca skor vermeyen Pilot, 9 skor 4 asist alarak maçın yıldızı konumundaydı.


Bu karşılaşma sonucu VFŞL’de ilk defa oynanan Sylas’a da hoşgeldin diyelim. İlk defa oynandı, ancak son olmayacaktır.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER