Espor Haber

Luana: “Beni fabFabulous değiştirdi oyunu öğrettiği için”

VFŞL 2019 Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Günün son karşılaşmasının kazananı Luana’lı Bahçeşehir SuperMassive oldu.

Bahçeşehir SuperMassive erken oyuna çok iyi başlamasına rağmen, yaptıkları bir hatayla Bursaspor Esports’u oyuna geri döndürmüştü. Ancak, Bursaspor Esports’un kompozisyonuyla yapmak istedikleri tüm oyunlara cevap verebilen Bahçeşehir SuperMassive, günün son karşılaşmasında yüzü gülen taraf oldu.


Belli bir dakikadan sonra Bursaspor’un üst koridor oyuncusunun olia’nın tercih ettiği Yorick’i durdurmayı başaran SuperMassive, baron güçlendirmesini de arkasına alınca durdurulamaz bir güç haline geldi. Yorick her ne kadar yan koridorlarda çok güçlü bir tercih ancak; Camille, Galio ve karşısında oldukça tank olan bir Sylas varken bir noktaya kadar güçlü olabiliyor. Geçen bu kompozisyonla daha iyi bir potansiyel yakalayan Bursaspor Esports, bu karşılaşma aynı gücü yakalayamadı. Bahçeşehir SuperMassive oyunun orta aşamasında durdurmayı başararak ipleri eline alan taraf oldu. Bu dakikadan sonra ise maçın hakimiyetini elinden bırakmadı ve kazanmayı başardı.

İlgili haber: VFŞL 2019 Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün Maç Sonuçları

Maçın en değerli oyuncusu: Luana

Bahçeşehir SuperMassive vs. Bursaspor Esports karşılaşmasında fabFabulous’un yerine oynayan üst koridor oyuncusu Luana, Sylas ile gayet iyi bir performans gösterdi. Üst koridorda zor bir eşleşme olan Yorick’e karşı mücadele eden Luana’nın ellerinde ise Sylas vardı. Özellikle Yorick, Üçlü Kuvvet eşyasından sonra yaşadığı güç patlaması ile üst koridoru daha da zorlayabilirdi. Ancak Luana hem harita görüşüne önem verdi, hem pozisyon dışında yakalanmadı, hem de en doğru hamleleri yapmaya çalıştı.

Trielbaenre’nin Luana ile yaptığı röportaj

Trielbaenre: “Şampiyon takımda oynamak sana nasıl hissettirdi? Pars’ta oynadığın dönemden bu zamana Luana’da neler değişti?”

“Beni daha çok Asım abi (fabFabulous) değiştirdi, oyunu öğrettiği için. Çok fazla şey kattı. Luana’da oyun bilgisi değişti, kişilik olarak değişti. Ve daha iyi oyuncularla daha iyi tecrübeler edindiğim için daha iyi bir üst koridor ortaya çıktı.”

Maçın MVP’si seçildiğini öğrenen Luana, oyun içi performansıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

“O kadar iyi oynadığımı düşünmüyorum. Çok fazla hata yaptım, bir iki yerde çok gereksiz öldüm. Bir de hiç oynamadığım bir şampiyona karşı oynadım. Yorick’i neredeyse bir senedir hiç görmüyordum. Çok değişik hissettirdi burda oynamak. Ama sıkıntı yoktu çok fazla.”

Trielbaenre: “Sana göre Sylas’ın doğru koridoru neresi?”

“Üst koridorda Sylas oynuyorsanız, orta koridorunuzun çok fazla counter’laması gerekiyor. Bugün onu yaptık. Benim görevim sadece üst koridorda durmak ve defans yapmaktı. Bir kere bir hata yaptım ama çok önemli değildi. Tank kasıp, takımıma destek oldum ve kazandık.”

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER