Apex Legends

Respawn, Apex Legends için oyun içi dengeleme ve gelecek planlarını paylaştı

Apex Legends’ın ilk geliştirici blogunda Respawn, oyun içi dengeleme ve gelecek planlarını hayranlarıyla paylaştı.

Respawn Entertainment şirketi, Apex Legends hakkındaki ilk geliştirici blogu yazısını yayımladı. Çıktığı günden beri inanılmaz bir başarı yakalayan Apex Legends hakkında, ileriye dönük geliştirme planları ve teknik problemlerin çözümleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

İlk olarak, topluluk sorumlusu Jay Frechette oyuna ilgi gösteren herkese teşekkür etti. Bilindiği üzere, Apex Legends 3 gün içerisinde 10 milyon üyeye ulaştı ve anlık 1 milyon aktif oyuncuya sahip.

“Gerçekten inanılmaz bir haftaydı. 10 milyon üye ve anlık 1 milyon oyuncu. Teşekkür etmekten başka hiçbir şey yapamıyorum.”

Hata düzeltmeleri ve teknik özellikler

Oyun çıktığı günden beri gayet akıcı olarak çalışıyor, ama tamamiyle problemlerden arındırılmış bir halde değil elbette. Bazı platformlarda yaşanan sunucu hataları ve benzeri sorunlar hemen çözülmesine rağmen oyuncuların canını sıktı.

Respawn, oyuncuların ilerlemelerini kaydedemediklerine dair aldıkları error ekranlarıyla alakalı da gönüllere su serpti:

“Panik yapmayın, oyun içindeki bütün ilerlemeleriniz güvenli ve işleniyor.”

AMD Phenom işlemciler kullanan PC oyuncularına ise kötü haber var. AMD Phenom işlemciler Frechette’in söylediğine göre “Apex Legends’ı hiçbir şekilde çalıştıramaz.” Minimum gereksinimlerden daha düşük sistemlere sahip olan oyuncular artık işlemcilerinin SSE 3 desteklemediğine dair uyarı alacaklar. 

Bazen can sıkıcı olan “Parti Lideri partiyi terk etti” mesajı da yakında tarih olmuş olacak, Respawn üzerinde çalıştığını belirtti.

Meta dengelemeleri

Frechette’in açıklamalarına göre, Respawn ekibi bütün geri dönüşlere kulak kabartmaya devam ediyor ve gelecek haftalarda daha detaylı bilgiler paylaşacak.

“Öncelikli hedefimiz oyunu daha da oynanabilir bir hale getirmek, fakat ilerleyen dönemlerde meta üzerinde de güncellemeler yapacağız.”

Apex Legends karakter sistemi olan bir oyun olduğu için, karakterlere ve yeteneklerine gelecek olan değişiklikler çok önemli. Herhangi bir karaktere gelecek herhangi bir güncelleme, oyunun bütün seyirini değiştirebilir.

Respawn burda belli ki tedbirli davranıyor ve meta hakkında daha az spesifik bilgi veriyor. Tahmin ediyoruz ki, henüz meta üzerinde ne gibi değişiklikler yapacaklarına kendileri de karar vermemişler. Frechette’in söylediği gibi:

“öncelikli hedefimiz oyunu daha da oynanabilir bir hale getirmek”.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER