Espor Haber

Broken Blade, Cloud 9 karşısında iyiydi ancak yeterli olmadı

Zven’in kaç defa yakalandığını sayamadık.

Günün üçüncü karşılaşmasında TSM ile Cloud 9 karşı karşıya geldi. TSM tarafında Broken Blade, Sion ile iyi bir performans ortaya koysa da Zven’in, Lethilion’ın yakalanmalarını hatırlatan performansı ile maçtan galip ayrılmaları oldukça zor görünüyordu.


İlginizi çekebilir: G2, Fnatic karşısında lig tarihinin en hızlı galibiyetini aldı

Cloud9’dan Svenskeren ve Sneaky’nin etkili oyunuyla takım savaşlarından üstün çıkmayı başaran Cloud9, takım savaşı festivalini andıran maçtan galip ayrılmayı başardı.

Broken Blade, C9 karşısında iyi gözüktü

Cloud9 agresif bir başlangıç yaptı ve oyuna kırmızı güçlendirmeyi çalarak başladı. Akaadian rakibini mavi güçlendirmede zorlasa da, Svenskeren’in oyuna üç güçlendirmeyle başlamasına engel olamadı.

İkinci kırmızı güçlendirmenin çıkmasıyla takımlar tekrardan bu bölgede toplandı. Akaadian bu kez kırmızı güçlendirmesini almayı başarsa da bu işe yarayan bir hamle olmadı. Nisqy, Galio ile Akaadian’ı yakaladı ve ilk kanı almayı başardı.

Svenskeren, Camille ile C9’ı sırtladı

Takımlar güçlendirmeler için savaşmaya devam etti. Bu kez gülen taraf TSM ormancısı Akaadian oldu ve rakibinin mavi güçlendirmesini çalmayı başardı. Skorsuz geçen mavi güçlendirme savaşından sonra alt koridora yönelen Svenskeren, Camille ile Lucian’ı aradan çıkarmaya çalıştı ancak alt koridorda çabuk toplanmayı başaran TSM, Camille skorunu almayı başardı.

Çok geçmeden orta koridoru dörtlemeyi başaran TSM, Nisqy skorunu ve orta koridor kulesini hanesine yazdırırken skor Broken Blade’e gitti.

En değerli oyuncu: Sneaky

Maç orta oyundan maç sonuna kadar adeta takım savaşı festivaline döndü. Nashor çevresindeki takım savaşı ve sonrasında bitmek bilmeyen savaşlara sahne olan maçta gülen taraf Cloud 9 oldu. Broken Blade, üst üste takım savaşlarında harika işler çıkarsa da işler TSM için pek de yolunda gitmemeye başladı. Özellikle C9 ormancısı Svens, Camille ile çok kritik hamlelerde bulundu ve Cloud 9’ın maçı koparmasını sağladı.

“Yapma Volkan!”

Svens’in performansına Zven’in Lethilion cosplayi eklendiğinde TSM için hiç şans kalmamıştı. 3 farklı pozisyonda Lucian ile önde yakalanan Zven’in önde yakalanmadığı bir senaryoda TSM’in maçı kazanma şansı oldukça yüksekti diyebiliriz. Sessiz sedasız rakiplerinin canını yakan Sneaky de, Svens ile birlikte Cloud9’ın en iyi isimlerindendi. Sneaky aynı zamanda maçın en değerli oyuncusu seçildi.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER