PUBG Mobile

PUBG Mobile: PUBG Mobile Lite’ı indirmek için 3 neden

İşte 3 madde ile neden PUBG Mobile Lite’ı indirmemiz gerektiği sizlerle.

Şubat 2018‘de piyasaya sürülmesinden bu yana, PUBG Mobile büyük bir sansasyon haline geldi ve artık özel bir tanıtım gerektirmiyor. Oyun geçtiğimiz yıl birçok rekoru kırmıştı ve şimdi, gezegendeki en çok oynanan oyunlardan biri haline geldi.


Ancak, oyunun yüksek kaynak tüketimi yüzünden kötü bir şöhreti oluştu. Ve düşük bütçeli akıllı telefonlarda neredeyse oynanamaz hale geldi. Bu sorunu ele almak için, yayıncı şirket Tencent, düşük bütçeli akıllı telefonlar için daha iyi çalışmaya hazır olan PUBG Mobile Lite‘ı tanıttı.

Yeterince güçlü donanıma sahip olan kişilerin orijinaline sadık kalmaları öneriliyor, ancak yine de oyunun ‘Lite’ versiyonunda telefonlarda denenebilir. İşte PUBG Mobile Lite’ı indirmeniz ve düşük ve orta seviye cihazları denemeniz için üç neden.

Daha az kaynak tüketimi

Adından da anlaşılacağı gibi, oyun daha az bütçeli ve donanımsal olarak daha zayıf cihazlara yönelik. Orijinal PUBG Mobile kaynakları adeta “sömürür” ve düşük bütçeli akıllı telefonlarda düzgün çalışmamaktadır.

Öte yandan, PUBG Mobile Lite, daha geniş bir kitleye hitap ediyor ve erişim sıkıntısını problemini ortadan kaldırıyor.

Daha az yer kaplaması

Orijinal PUBG büyük boyutta indirme gerektirir ve telefonunuzun hafızasında çok fazla yer kaplar. Aynı oyunun Lite sürümü telefonunuzda çok fazla yer kaplamaz ve diğer tüm uygulamalar için de yeterli yer olmasını sağlar. Oyun 1 GB RAM bellek ile çalışabiliyor ve yalnızca 250 MB yer kaplıyor.

Hızlı oyun

PUBG Mobile Lite, 100 yerine sadece 40 oyuncuyla oynanır. Ancak daha az sayıda oyuncuyla oynanmasına yapmasına rağmen oyunun daha eğlenceli olmasına olanak tanıyan 2 km x 2 km‘lik daha küçük bir adada oynanır. Daha küçük bir adada sık karşılaşılır.

İlgili haber: PUBG Mobile Lite indir: PUBG Mobile Lite nasıl indirilir?

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER