Fortnite

Fortnite’a gelecek yeni silah duyuruldu: Piyade Tüfeği

Dedelerimizin duvara astığı tüfek, ‘Piyade Tüfeği’ adıyla gelecek yamada oyuna eklenecek.

En popüler Battle Royale oyunlarından biri olan Fortnite, ‘oyun içi haberler’ sekmesinde ‘Piyada Tüfeği’ adı verilen yepyeni bir silahın geleceğini duyurdu. Fortnite’a gelecek yeni silah, yüksek ihtimal hafta içi oyuna gelecek güncelle ile kullanılabilir durumda olacak.


Fortnite’a yeni silah: Piyade Tüfeği

Fortnite’a gelecek yeni silah, bu sabaha karşı oyun içi ekranında belirdi. Piyada Tüfeği isimli yeni silah “Klasik tasarım, yeni savaş stiliyle buluşuyor” mesajıyla duyuruldu.

Silah dış görünüş olarak av tüfeğini andırıyor. Ahşap dokuya sahip Piyade Tüfeği, dedelerimizin duvarına astığı geleneksel tüfeklere benziyor.

Piyade Tüfeği 12 Şubat güncellemesiyle oyuna eklenecek

Piyade Tüfeği’nin çıkış tarihi ise, muhtemelen 12 Şubat olacak. 12 Şubat’ta yayınlanması planlanan Fortnite v7.40 güncellemesiyle birlikte oyuna eklenmesi kuvvetle muhtemel.

Fortnite oyun içi ekran görüntüsü

Piyade Tüfeği oyun içinde nasıl bir mekağine sahip olacak bilmiyoruz. Epic tarafından silahın nasıl çalıştığına dair açıklanan net bir bilgi ise şimdilik yok. Ancak kanas tipi bir silah olmayacağı söyleyebiliriz. Hangi kategoriye dahil edileceği şu an için belli olmasa da “tüfek” olduğunu tahmin etmek zor değil.

Fortnite’ın yeni silahı olacak Piyade Tüfeği, 2. Dünya Savaşı’nda kullanılan ‘M1 Grand’ isimli tüfeğe benzer görünümüyle dikkat çekiyor. Call of Duty ve benzeri silahlı çatışma oyunlarının hemen hemen hepsinde bu yarı otomatik silaha yer verilmişti.

Bu tip haberleri daha kısa sürede öğrenmek için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter / Instagram

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER