Apex Legends

Geçen haftanın Twitch istatistiklerine göre Apex Legends, Fortnite’ı tokatladı

Geçtiğimiz hafta istatistiklerine göre Apex Legends, haftanın en çok izlenilen oyunu oldu.

Battle Royale dünyasının popüler oyunu Fortnite, çıktığı günden bu güne kadar Twitch’in en çok izlenen oyunlarından biri oldu. Genellikle en çok izlenmeye sahip olan Fortnite, Apex Legends’ın yayınlanmasından sonra irtifa kaybetmeye başladı. Apex Legends, an itibariyle Twitch’in açık ara en çok izlenen oyunu konumunda bulunuyor. Görünen o ki Apex Legends, Fortnite’ı net bir şekilde tokatladı. Bunun ne kadar süre bu şekilde devam edeceğini zaman gösterecek.

Twitch’in en çok izleneni Apex Legends

Apex Legends, yayınlandığı 4 Şubat tarihinden bu yana en çok konuşulan oyunların başında geliyor. Apex, günümüzün en popüler oyun modlarından biri Battle Royale olması ve ücretsiz bir şekilde oynanabilyor oluşu sayesinde bir çok kişinin ilgisini çekmeyi başardı.

Twitch’in en çok izlenen oyunlarından biri olan Fortnite, Apex Legends’ın piyasaya girişinden sonra ikinci plana atıldı. Son yedi gün istatistiklerine bakacak olursak Apex Legends, ortalama 183 bin ortalamaya izleyiciye sahip olurken, Fortnite’ın ortalama izleyici sayısı 116 binde kaldı. Bu neredeyse 70 bin ortalama saat demek.

En çok izleyiciye sahip olma istatistiğinde de Apex Legends öne çıkıyor. Apex anlık olarak 491.894 izleyici ile en çok izlenen oyun olurken, Fortnite maksimum 326.454 anlık izleyici ile Apex’in gölgesinde kaldı.

Geçtiğimiz yedi gün boyunda Twitchte 125.000’e yakın yayıncı yayın yaptı. Apex Legends neredeyse her izleyici istatistiğinin en tepesinde yer alıyor.

Apex Legends, Fortnite’ın oyuncularını ele geçirmeyi başarabilecek mi?

Elbette bu rakamların ileride değişkenlik gösterebileceğini unutmayalım. Ninja, shroud, Dr. Disrespect gibi anlık izleyicisi yüksek kanallar 4 Şubat’tan beri sürekli Apex Legends oynuyor. Bu yayıncıların farklı bir oyuna geçiş yapması, istatistiklerin de değişeceği anlamına geliyor.

Çevrimiçi oyun oynayan oyuncuların (özellikle de Fortnite oyuncuları) büyük bir kısmı Fortnite’a alternatif oyun olarak gördükleri Apex Legends’ı oynamayı tercih ediyor. Anlaşılan Apex, Fortnite’a göre makul bir kaçış olarak görülüyor. Ancak Apex’in yeni bir oyun olduğunu unutmayalım. Balayı evrisi sona erdiğinde oyunun gerçek potansiyelini hep birlikte göreceğiz.

Apex Legends ve Fortnite hakkında haberlerden daha kısa sürede haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter / Instagram

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER