Apex Legends

Apex Legends’ta sizi geliştirecek 5 tavsiye

Artık Apex Legends yayınlanalı bir hafta oldu ve şimdi oyunda kendimizi geliştirmenin zamanı geldi. İşte sizi geliştirecek 5 tavsiye.

Apex Legends yayınlanalı sadece bir hafta oldu ve oyununuzu bir üst seviyeye çıkarmanın zamanı geldi. Rakipleriniz daha iyi hale geliyor ve bu da üstünlüğü korumak veya belki de kazanmak için yollar bulmanız gerektiği anlamına geliyor.


Bazen basit bir değişiklik olabilir ve bazen mükemmelleştirmek için zaman ayırmanız gereken bir şeydir. Ancak iyi oynamak istiyorsanız kusurlarınızı veya zayıflıklarınızı bulmanız ve buna göre ayar yapmanız gerekir. Oyununuzu nasıl geliştireceğiniz, daha fazla kazanç elde ettiğiniz ve K/D oranınızı esas alarak nasıl artıracağınız ile ilgili beş ipucu listesi hazırladık.

Oyunu öğren

Oyunu öğren. Basit görünüyor, ancak hangi silahların ne zarar verdiğinin, zırh sisteminin nasıl çalıştığının, haritanın etrafında dolaşmanın en iyi yollarının, tüm karakter yeteneklerinin vb. düşündüğünüzden daha büyük bir fark yarattığını bilmelisiniz.

İlgili haber: Apex Legends Silah Hasarları: En Güçlü Silahlar

Öncelik sıralaması yapmak

Oyunda hangi noktada olduğunuza göre eşyaları önceliklendirin. Bırakıldan hemen sonra mı? Bir sonraki en iyi silahtan önce zırh ara. Eğer bir tabanca, SMG veya başka bir şey alabilirseniz, başlangıçta girişinizi iyi yaptınız demektir. Şimdi en sevdiğiniz tüfek veya sniperı aramak yerine hemen zırh ve kask aramalısınız. Bir sonraki savaşınızda zırh sahibi olmak, her ikinizde de silahınız olduğu sürece, oyunun başında karar verici olma ihtimaliniz arttırır.

Eşyalarınızı sıralayın (el bombaları, yetenekler, Ultiler)

El bombası kullanın! Düşmanlarınızı pozisyon dışına çıkarmak veya büyük hasarlar için onları vurmak, el bombaları arkadaşınızdır. Ayrıca, oynamaya gelmeyen düşman oyuncunun lobisini boşaltmanıza yardımcı olabilirler. Nihayetinde ve uzun süredir aktif yeteneklerinizle beklemeyin, her zaman tekrar şarj olurlar (hayatta kalırsanız) ve bunları size angajmanlarda avantaj sağlamak için kullanmalısınız. Bu oyunda Ultiler inanılmaz önemli değil. Bu nedenle önemli anlar için onları saklamanıza çokta gerek yok.

Etkin ve etkili bir şekilde nasıl hareket edeceğinizi öğrenin

Hareket etme idmanı yapın. Çoğu FPS’de oyuncular, artı göstergeyi hareket ettirme yetenekleri ve kendi karakter hareketlerinin yol kenarına düşmelerine aşırı derecede odaklanma eğilimindedir. İyi hareket edebilmek, oyununuzu bir üst seviyeye taşımanın anahtarıdır. Alçaktan yürüme, kayma, ölçeklendirme, vb. hepsi size silahlı kavgayı kazanma ya da kaybetme farkı olabilecek hafif bir konumsal avantaj sağlayabilir.

Farkındalık anahtardır

Her zaman haritada nerede bulunduğunuzu, nerelere saldırı yapabileceğinizi, kaç oyuncu kaldığını vb. dikkat edin. Battle Royale oyunlarda takılmak sizi oyundaki en zor durumlardan birine sokar ve bu yüzden her zaman gerçekleşmesini daha az olası kılacak şekilde hareket etmeye çalışmalısınız. Harita boyunca ilerlerken kanadınızı kontrol ettiğinizden ve silah seslerinin nereden geldiğini duyduğunuzdan emin olun.

Apex Legends ve birçok oyunla ilgili haberleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER