Apex Legends

Ninja, Apex Legends’ın gelişimi için tavsiyelerde bulundu

Ünlü Twitch yayıncısı Ninja, Apex Legends’ın en iyi Battle Royale oyunu olabilmesi için Respawn’a bazı tavsiyelerde bulundu.

Battle Royale oyunlarının ustası, ünlü Twitch yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins, Apex Legends‘ın en iyi BR oyunu olabilmesi için Respawn’a tavsiyelerde bulundu.


Canlı yayınlarından biri esnasında kendisine yönelen bir soruya Ninja, Apex Legends’ın uzun süreli başarı yakalayabilmesinin tamamiyle oyunun geliştiricilerinin ellerinde olduğu yanıtını verdi.

“Oyun ivmesini kazandı, milyonlarca oyuncuya sahip. Şu saatten sonra oyun yalnızca daha da büyümeye devam edebilir, gereken her şey hazır. Oyunun kaderi geliştiricilerinin ellerinde.”

Ninja’nın Apex Legends için tavsiyeleri ise oynanış ve içerik hakkında oldu. Oyunun düzenli olarak güncellenmesi ve oynanış açısından dengenin korunmasının önemine vurguda bulunan Ninja, bu şekilde Apex Legend’ın oyuncu kitlesini bünyesinde uzun süreli olarak tutabileceğinden bahsetti.

“Yeni karakterler eklenmeli”

Ninja, içerik olarak da oyunun haritasının, kesinlikle, eğlenceli ve daha da sağlıklı bir oyun için değiştirilmesi gerektiğini savundu. Kendisi aynı zamanda, oyuna daha fazla karakterin eklenmesini, fakat bu karakterlerin iyi düşünülüp, dizayn edilmesinin oldukça önemli olduğundan bahsetti. Bu karakterler tasarlanıp, oyuna eklendikten sonra bir güç dengesizliği yaratmamalı diyen Ninja, bu eklentilerin oyuna daha da renk katması gerektiğine değindi.

Kendisi aynı zamanda silahların da güçlerinin iyi ayarlanıp aynı zamanda oyun içerisinde çeşitlendirilmesi gerektiğini söyledi. Ninja, geliştiricileri bu konuda uyardı ve sürekli olarak gidişatı takip etmeleri gerektiğini söyledi.

Son olarak, Ninja, Respawn geliştiricilerinin bloglar üzerinden oyuncuların geri dönüşlerine, fikirlerine ve şikayetlerine daima kulak asması gerektiğine önemle vurgu yaptı. Bu şekilde, Respawn Apex Legends’ın oyuncu kitlesinin ne istediğini bilerek, oyunculara daha sağlıklı bir oyun ortamı oluşturabileceğinden bahsetti.

Ninja’nın vermiş olduğu bu tavsiyelerin, Epic Games’in Fortnite için uyguladığı politikalar ve gösterdiği özenle benzer olması elbette sürpriz değil. Respawn Apex Legends’ı, eğer ki Fortnite kadar başarılı yapmak istiyor ve hatta Fortnite’ı tahtından etmek istiyorsa, bu gibi tavsiyelere kulak asmalı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER