Epic Games Store

Steam’de 31 TL olan Oxenfree, Epic Store’a ücretsiz geliyor

Steam’de 31 TL değerinde olan Oxenfree, Epic Games Store’a ücretsiz olarak geliyor.

Fortnite’nin yaratıcıları olan Epic Games Store, Aralık 2018’de mağazanın piyasaya sürülmesinden bu yana ücretsiz oyunlar oynamaya başladı. Geçen ay Epic Games Store’da, Axiom Verge’i ve şimdi ise Slime Rancher’ı ücretsiz olarak veriyor.


21 Mart’tan itibaren, Epic Games Store, Oxenfree ücretsiz olarak kullanıcılarına sunacak. Oxenfree, 2 hafta boyunca ücretsiz olacak ve 4 Nisan’da ücretsiz satışı bitecek.

Oyunda, oyuncuların farklı seçimler yaparak hikayeyi tamamlaması bekliyor. Oyun ilk olarak Ocak 2016’da piyasaya sürüldü.

Oxenfree nasıl bir oyundur?

Oyunda, oyuncu, hafta sonu için yerel bir adaya yolculuk yapan Alex adında genç bir kızı kontrol ediyor. Alex’in haberi olmadan, yanlışlıkla adaya ve sakinlerine saldıran doğaüstü bir gücü serbest bırakıyor. Alex ve arkadaşlarının bu doğaüstü gücün nasıl durdurulacaklarını bulmaları gerekiyor.

Oyuncular, araştırmalarına yaklaşmak için temizlenmesi gereken çeşitli engeller ve bulmacalarla karşılaşacaklar. Oyun seçime dayalı olduğu için, oyunun mekaniğinde başarısız bir son yok ve olayların akışı basitçe yaptıkları seçimlere göre gerçekleşiyor. Bu da oyuna çoklu son imkanı veriyor.

Oyunda gezinmek için yalnızca sol ve sağ yönler var, ancak dünya çok etkileyici. Güzel sanat tarzı ve geometrik yapılarıyla Oxenfree, güzel bir hikaye ile birlikte güzel bir dünya. Oxenfree, pek çok eleştirmenden olumlu eleştiriler aldı, güzel hikayesini ve “korku” türündeki benzersiz rolünü övdüler.

İlginizi çekebilir: Cloud9, alman devi BMW ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER