CS: GO

WESG 2018 Dünya Finalleri ilk gün sonuçları ve playofflara kalan takımlar

WESG 2018 Dünya Finalleri’nde ilk günün ardından playofflara kalan 8 takım belli oldu.

WESG 2018 Dünya Finalleri ilk günü tamamlandı ve ilk günün ardından playofflara kalan 8 takım belirlendi. G2, MIBR ve OpTic Gaming gibi favoriler ilk gün maçlarının ardından playofflara isimlerini yazdırdı.

Turnuva formatı ve puanlama sistemi

Sekiz gruptan oluşan turnuva bo2 formatıyla oynanıyor. Round-Robin bo2 sistemi kullanılan turnuvada, her iki harita kazanılması durumunda 3 puan, bir harita kazanılmasında 1 puan ve harita kazanılmaması durumunda 0 puan sistemiyle puanlama yapılıyor.

Turnava başlangıçı A grubu karşılaşmaları ile yapıldı. Grubun favorisi G2, Singularity ve Revolution’a harita vermeden kazandı. Revolution karşısında kennyS, 49-9 K-D ile oynadı. Gruptaki diğer karşılaşmada ise Singularity, Revolution karşısında 2 haritayı kazanarak gruptan playofflara adını yazdıran ikinci takım oldu.

B grubunda ise Valiance beklenmedik şekilde NASR‘a ilk harita Inferno‘yu kaybettiler. Ancak geri dönüş yaparak en azından 1 puan aldılar. Ardında ise OpTic ve Denial karşısında 2-0‘lık skorlarla ayrılan Sırp ekibi Valiance grup lideri olarak playofflara kaldı. Gruptan diğer playofflara kalan ve turnuvanın favorilerinden OpTic ise Valiance mağlubiyetinin ardından NASR ve Denial karşısında aldığı 2-0‘lık galibiyetler ile kendilerini playofflara attı.

İki takımlı C grubunda ise MIBR ve AGO karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmada ise MIBR, AGO karşısında 2-0 galibiyete uzandı.

İlk günün son grubu olan D grubunda ise Furious, Absolute karşısından 2-0 yenik ayrıldı. Karşılaşmanın ilk haritası Cache uzatmaya gitti ve 22-20 tamamlandı. İkinci harita Dust2‘de işler bu kadar zor olmadı ve Japon ekibi 16-8 ile galip ayrıldı. Her iki takım FrostFire karşısında 2-0 galibiyet ile isimlerini playofflara yazdırdı.

İlk günün ardından 13 Mart’ta başlayacak ve bo3 formatından oynanacak olan son 16 turuna kalan takımlar ise şöyle oldu:

 G2
 Valiance
 MIBR
 Absolute
 Singularity
 OpTic
 AGO
 Furious

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER