CS: GO

WESG 2018 Dünya Finalleri ikinci gün sonuçları

WESG 2018 Dünya Finalleri ikinci gün sonuçlarının ardından playofflara kalan 16 takımın tamamı belli oldu

WESG 2018 Dünya Finalleri‘nde ikinci günün tamamlanmasının ardından playofflara kalan 16 takımın tamamı kesinleşmiş oldu.

WESG 2018 2. Gün Sonuçları

E grubunda Windigo, Movistar Riders karşısında 2-0 galip geldi. Ve 3 takımlık grupta ilk ikiye kalmayı garantiledi. Diğer karşılaşmada ise fnatic ile 1-1 berabere kaldı. Bu sonucun ardından ikinci maçından en azından beraberlik çıkarması gereken fnatic, Movistar Riders ile berabere kaldı. Ancak playofflara adını yazdırdı. İlk harita Inferno‘dan 16-5 galip ayrılan fnatic, ikinci harita Overpass‘te 10-5 geride başladı. Ancak ikinci yarıda silkelenip kendine gelen fnatic’in ilk yarıda yaptığı kötü başlangıç 13-16 mağlubiyete yol açtı.

F grubunda ise Russia, WARDELL N Friends ve Imperial karşısında 2-0 zaferlerle ayrılıp grubu ilk sırada tamamladı. Grubu ikinci tamamlayan Panda ise Russia’yı 2-0 devirdi ve Imperial ile 1-1 berabere kalarak gruptan playofflara ismini yazdıran ikinci takım oldu. Grubun elenen takımları ise Imperial ve WARDELL N Friends oldu.

G grubuna ise Ukraine ve TNC arasındaki rekabet damga vurdu. Sergey “starix” Ischuk takımı, TNC’ye karşı 2-0 mağlup etmesine rağmen inanılmaz derecede yakın geçen karşılaşma oldu. Hem Dust2 hem de Cache 30 turun hepsini gördü. Ukraine diğer karşılaşmasında 5POWER ile berabere kaldı, ancak son karşılaşmasında ENZO’yu 2-0 ile geçerek grubu 1. tamamladı. Grubun ikinci takımı ise ENZO‘yu 2-0 geçen TNC oldu. TNC ile ENZO arasındaki karşılaşma bir nevi gruptan çıkacak takımı belirleyen nitelikte oldu. Grubun elenen takımları ENZO ve 5POWER oldu.

H grubunda Alpha Red 2 galibiyet ve 1 beraberlikle liderliği göğüsledi. Grubun hayal kırıklığı yaratan ekibi ise Chiefs oldu. Final karşılaşmasında Chiefs, Viva Algeria‘ya 2-0 elendi ve bu sonuçla Viva Algeria playofflara kalan ikinci takım oldu.

İlgili haber: CS: GO WESG 2018 Dünya Finalleri izleyici rehberi

WESG 2018 Dünya Finalleri’nde playofflara kalan takımlar

 G2
 Singularity
 Valiance
 OpTic
 MIBR
 AGO
 Absolute
 Furious
 Windigo
 fnatic
 Russia
 Panda
 Ukraine
 TNC
 Viva Algeria
 Alpha Red

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER