Apex Legends

Ninja ve Shroud, Apex Legends’tan ne kadar para kazandı?

Popüler Twitch yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins’in, Apex Legends’ın yapımcıları EA Entertainment tarafından 1 milyon dolara aldığı iddia edildi. Reuters’ün haberine göre ünlü yayıncı Ninja’nın Apex Legends yayını yapması karşılığında bu parayı aldığı iddia ediliyor.

Ninja, 1 milyon dolar kazandı

Ninja, 5 Şubat’ta çıkan Apex Legends’ı oynamaya başladı ve yayın yaptığı saatler ile birlikte sponsorlu tweetleri için yaklaşık 1 milyon dolar aldı. Ninja her zaman EA tarafından sponsorluk aldığını açıkça belirtti. Ancak sözleşmesi karşılığı ne kadar para aldığını hiç bir zaman belirtmedi.

İlginizi çekebilir: Apex Legends’a gelecek olan 8 yeni karakterin görselleri sızdırıldı

Bu, Ninja’nın Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games tarafından doğrudan sponsorluk almadan kazandığı paranın yaklaşık yarısına eş değer durumda. Reuters, EA ve Ninja temsilcilerinin sponsorluk sözleşmesinin değerleri hakkında yorum yapmaktan kaçındığını söyledi.

Shroud, Apex Legends yayınlarına devam ediyor

Ayrıca AIM kralı ve popüler Twitch yayıncısı olan Michael “shroud” Grzesiek’te Apex Legends’ın yayınlandığı ilk günden bu yana Apex yayınları yapıyor. Ancak ünlü yayıncının EA’den ne kadar para aldığı belli değil.

EA tarafından desteklenen Apex Legends yayınları, oyunun önemli ölçüde büyümesine yardımcı olmuş gibi görünüyor. Apex Legends, piyasaya sürülmesinin ardınan 3 günde 10 milyon tekil oyuncuya ulaşmış ve bugün itibarıyla tüm platformlarda 50 milyondan fazla indirilmeye sahip durumda.

Ninja’nın EA ile sponsorluk anlaşması sona erdi. Çünkü 22 Şubat’ta bu yana sadece iki kere Apex Legends yayını yaptı. Ünlü yayıncı şimdi ise genellikle yine Fortnite yayınları yapıyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER