Espor Haber

Gen.G, Griffin’in hızını kesen ilk takım olmayı başardı

Samsung Galaxy adıyla Dünya şampiyonluğu bulunan Gen.G, kötü bir sezon geçirmesine rağmen yenilmez çaylakların serisine son vermeyi başardı.

Şaşırtıcı bir zafer ile Gen.G, LCK’in devleri olarak görülen Griffin’i 2-0’lık bir seri ile silip süpürdü. Geçtiğimiz hafta SK Telecom T1 karşısında biraz sarsılsa da zaferi almayı bilen Griffin, Gen.G tarafından alışılmadık fakat güçlü bir seçim-yasaklama ile birlikte yenilmezlik serisinin sonuna geldi.

Griffin, karşı üst koridor Lee “CuVee” Seong-jin’e Neeko, nişancı Park “Ruler” Jae-hyuk’a Vayne bırakarak rakiplerin güçlü şampiyonlar seçmesine olanak sağlamış oldular. Böylece Kore liginde dokuzuncu sırada bulunan Gen.G, yenilmez çaylaklara bir ders vermeyi başardı.

Ruler 2019’un başından beri pekte iyi bir performans gösteremiyordu fakat iki oyunluk seride iki kez Vayne seçip oldukça iyi oyunlar çıkardı. İki karşılaşmada da MVP ödülünü kazanması bunu kanıtlıyor. İlk oyunda attığı dörtte dört ile Gen.G’yi oyunda tutmayı başarmıştı.

İlginizi çekebilir: Beşiktaş Esports’ta ayrılık haberleri arka arkaya geldi

“Şaşırdınız mı? Biz de şaşırdık.”

Griffin katili

Bu, Gen.G’nin, Griffin’in yoluna ilk taş koyuşu değil. Yenilmez çaylakların yenilmezlik serisine son vermeden önce geçtiğimiz sene Worlds gruplarına katılabilmek için LCK gauntlet elemelerinde Griffin ile karşı karşıya gelmişlerdi. Pek bir umut beslenmemesine karşın Gen.G yeniden beklenmeyeni yaparak çaylakları dağıtmıştı.

“Onların daha önce Worlds’ü kazandığını hatırlamamız lazım”

Gen.G’nin artık playoff karşılaşmalarına gitme şansı kalmadı. Yine de önlerindeki maçları küme düşmemek adına kazanmak zorundalar. Sıradaki rakipleri ise King-Zone DragonX. Sonraki hafta da KT Rolster ve Afreeca Freecs ile karşılaşacaklar

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER