Espor Haber

SKT, Telekom Savaşı’nda KT Rolster’ı devirdi

Telekom Savaşı’nda galip çıkan taraf SKT oldu ve bu sonuçla LCK’de ikinci sıraya yükseldi.

SK Telecom T1 2019

Geçtiğimiz hafta Griffin‘e karşı 2-1 mağlubiyet ile ayrılan SKT geri toplarlandı ve ikinci Telekom Savaşı’nı kazanmak için geri döndü. Ve bugün dokuzuncu sıradaki KT Rolster‘ı 2-1 devirdi.


Draven seçimi herkesi şaşırttı

Draven‘ın, Kore’de yaygın bir seçim olmamasına rağmen (bölge maçlarının sadece %7’sinde geçiliyor.), KT Rolster’dan Byun “Gango” Se-hoon ilk karşılaşmada özellikle geç oyunda iyi bir performans sergiledi.

Ancak SKT, ikinci maçta Kim “Khan” Dong-ha’nın Vladimir seçimi ile geri döndü. Takımı Khan’ın etrafında parçalanırken korkusuz savunması ile Gwak “Bdd” Bo-seong karşısında kendisini kanıtladı.

Üçüncü maçta, SKT için hala Vladimir şovu devam ediyordu. Ancak bu kez, harekete geçen nişancı Park “Teddy” Jin-seong’du. Karşılaşma başlangıçta başa baş geçerken, SKT yavaş yavaş KT Rolster’ı boğmaya başladı ve oyunda 10 bin altın önce geçerek haritaya hükmetti.

SKT’nin Nexus’un altındaki özensiz bir takım savaşının 33. dakikada KT tarafından kaçılmaz son geciktirildi. Ama Teddy oyunu üç dakika sonra beş kişilik bir Hemoplague ile bitirmeyi bildi.

Bu sonuç, SKT’yi Sandbox Gaming’in üzerine ve LCK playoffları öncesinde daha rahat bir seriyi gönderecek. Öte yandan KT, şimdi küme düşme potasına yakın olan Afreeca Freecks ve Gen.G‘nin bir galibiyet altında. SKT bir sonraki maçında 17 Mart’ta Hanwha Life’la karşılaşırken, KT 16 Mart’ta Sandbox’la oynayacak.

İlginizi çekebilir: Gen.G, Griffin’in hızını kesen ilk takım olmayı başardı

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER