Dota 2

Dota 2 Auto Chess 6 milyon oyuncu barajını aştı!

Dota 2’nin popüler oyun modu Dota 2 Auto Chess, 6 milyon oyuncu barajını aştı!

Dota 2’nin popüler yeni modu Dota 2 Auto Chess büyümeye devam ediyor. Birkaç hafta önce 5 milyon oyuncuya ulaşan mod, bu hafta içi itibariyle 6 milyon oyuncu barajını aştı.

Popüler modun geliştiricisi, Drodo Studio, kısa bir zaman içerisinde modlarının oyun dünyasında önemli bir yer alışına tanıklık etti. Bu gelişmelerin yanı sıra, Valve’in modun geliştirici kadrosunu full-time işe alacağına dair dedikodular da son zamanlarda konuşulanlar arasında.

Dota 2 Auto Chess’ten yeni bir kilometre taşı!

16 Şubat tarihinde 4 milyon oyuncuya ulaşan Auto Chess, 11 gün sonrasında 5 milyon oyuncu barajını aşmıştı. Açıkça görünüyor ki, bu absürd yükseliş henüz bir yavaşlama sinyali vermedi. Hatta, oyun şu anda günlük olarak ortalama 40,000 yeni oyuncuyu bünyesine çekiyor.

Bu artış oranı elbette uzun süre devam etmeyecektir lakin bu oranlı artış birkaç hafta daha devam ederse, Auto Chess bundan 30 gün sonra 7 milyonu kutlayacak. Sonuç olarak, Valve’in oyunun geliştiricilerini bünyesine katma olasılığı, hali hazırda bir hayran kitlesi oluşturan modun Dota 2’nin popülaritesini arttırmasını sağlayabilir.

Valve’in mod yapımcılarıyla arasının çok iyi olduğunu biliyoruz. Dota 2, Counter-Strike ve Team Fortress 2 gibi oyunlar da zamanın da modlarken, günümüze kadar devasa kültürlere dönüştüler. Bu sebeple, Drodo’nun Valve’in bünyesine katılma ihtimali de Auto Chess’in geleceği açısından umut dolu senaryolar türetilmesine vesile oluyor.

Auto Chess ve DPC sezonunun devam etmesiyle birlikte, son zamanlarda Dota 2, Steam’de en çok oynanan oyunlar listesinde tekrardan baş sıralara yükseldi. Bu haberi yazarken, Steam Charts‘a göre şu anda 523,136 kişi Dota 2 oynuyor ve oyun genel sıralamada 2. sırada.

Twitch Rivals Dota 2 Auto Chess turnuvaları gibi organizasyonlarla, ünlü Twitch yayıncıları ve diğer oyunların popüler oyuncuları da binlerce izleyen önünde Auto Chess oynuyor. Böyle etkinliklerin topluluğu hareketlendirmesiyle beraber Auto Chess’in yükselişinin sınırlarını tahmin etmek oldukça zor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER