League of Legends

League of Legends’ın dereceli değişiklikleri için yeni detaylar paylaşıldı

Riot Games, 19 Mart 2019 tarihinde Elmas ve üzeri kümelerin sıfırlanacağını açıkladı.

Mart ayının sonlarına doğru League of Legends‘ın dereceli sıralarında bazı değişiklikler göreceğiz. Yakın zamanda bir makale yayınlayan Riot Games, Elmas ve üzeri liglerin kısmen sıfırlanacağını duyurmuştu. Ancak dereceli sıralardaki değişikliklerin ne zaman yapılacağı ve oyuncuları nasıl etkileyeceği belirtilmemişti.

League of Legends’ın 9. Sezonu ile gelen konum dereceleri sayesinde yeni başlayan oyuncuların kendilerine denk oyuncularla eşleşmesi hedeflenmişti. Genel olarak aynı rollerde oynayan oyuncular, konum dereceleri sayesinde çok daha hızlı karşılaşma bulabiliyorlardı. Aslında yeni sezonda League of Legends’a Demir ve Üstatlık Aşaması bu sebeple gelmişti ama dereceli sistemde bir hata oluştuğu ortaya çıktı. Bazı oyuncuların bir hata sonucu Üstatlık Aşaması’nda yer aldığı gören Riot Games, konum derecelerini oyundan kaldırdı. Konum derecelerinin sebep olduğu adaletsizlik nedeniyle kısmen sıfırlama yapılacak.

Elmas ve üzeri kümeler 19 Mart’ta kısmen sıfırlanacak

Konum derecelerinin kaldırılmasının ardından bazı kümelerde değişiklikler olacak. Ustalık kümesinde yer alan oyuncular, Ustalık’tan düşmeyecek olsa da LP olarak sıfırdan başlayacaklar. Ancak Üstatlık ve Şampiyonluk aşamasına kilit vurulması bekleniyor, bu aşamalardaki oyuncular bir süre dereceli karşılaşma oynamayabilir.

Twitter üzerinden açıklamalar yapan Riot çalışanı Ed “SapMagic” Altorfer, konuyla alakalı geniş detaylar verdi ve dereceli liglerin ne zaman sıfırlanacağını açıkladı.

Elmas küme için bir açıklama yapan SapMagic, elo açısından bir düşme yaşanacağını belirtti. Örneğin; Diamond 4’te bulunan bütün oyuncular 0 LP’ye düşecek, ancak Diamond kümesinde seriye çıkmayı başaran bir oyuncu bir üst kümeye çıkacak. Yani bir başka deyişle D4 olan bir oyuncu D3 serisindeyse, sıfırlamadan sonra Diamond 3 olarak başlayacaklar.

Oyuncular bu sıfırlamanın ne zaman yapılacağını merak etmekteydi. SapMagic, bu konuyu da açıklığa kavuşturdu ve 19 Mart’ta sıfırlamanın yapılacağını açıkladı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER