CS: GO

WESG 2018 Dünya Finalleri çeyrek final sonuçları ve yarı final eşleşmeleri

İki favorinin elendiği WESG 2018 Dünya Finalleri’nde yarı final eşleşmeleri belli oldu.

WESG 2018 Dünya Finalleri‘nde çeyrek final karşılaşmaları sona erdi. Günün sürpriz sonucu ise Windigo’dan geldi. Bulgar ekibi Windigo, turnuvanın favori ekiplerinden MIBR’ı 2-1 devirdi.

Windigo – MIBR

Karşılaşmanın ilk harita seçimi Windigo’dan Dust2 olarak geldi. Haritanın ilk yarısı 8-7 MIBR’ın üstünlüğü ile geçti ancak kusursuz bir ikinci yarı çıkaran Windigo 9-0‘lık ikinci yarı performansı ile haritayı 16-8 kazandı. İkinci harita MIBR’dan Train olarak seçildi. Bu haritada rakibine şans tanımayan MIBR 16-8 kazanarak seriyi son maça taşıdı. Son harita Overpass‘te ise ilk yarıya Windigo 12-3 ile inanılmaz bir başlangıç yaptı. Ancak ikinci yarı işler Windigo için iyi gitmese de karşılaşmadan 16-13 galip ayrılarak büyük bir galibiyete imza attı. Karşılaşmada Windigo adına en iyi oyunu sergileyen 61-54 K-D ile poizon oldu.

Absolute – G2

Günün diğer bir karşılaşması Absolute ile G2 arasında geçti. İlk haritada G2 Lucky‘nin önderliğinde 16-1 kolay bir galibiyete uzandı. İkinci harita Mirage‘da G2 ilk yarısına 9-6 önde başladığı karşılaşmayı 16-12 kazandı ve seriyi 2-0 ile rahat bir şekilde geçti. G2 adına günün en iyisi 39-19 K-D ve 1.62 reyting ile Lucky oldu.

OpTic – fnatic

Turnuvanın iki favori ekibini karşı karşıya getiren OpTic ve fnatic karşılaşması oldu. İlk harita seçimi fnatic tarafından Mirage olarak belirlendi. Karşılaşmaya CT tarafında başlayan OpTic, ilk yarıya 8-7 üstünlükle başladı. Ardından ikinci yarıya 5 tur galibiyet serisi ile başlayan fnatic, ilk karşılaşmadan 16-14 galip ayrıldı. İkinci harita Overpass’te ise CT tarafından iyi bir başlangıç yapan fnatic, ilk yarıyı 10-5, karşılaşmayı da 16-11 kazanarak ismini yarı finale yazdırdı. fnatic’te Brollan 37-16 K-D ve 2.10 reytingle takımına liderlik ederek galibiyette önemli rol oynadı.

Valiance – AGO

Diğer bir çekişmeli karşılaşma ise Valiance ve AGO arasından geçti. İlk harita Train‘i 16-13 kaybeden AGO, ikinci harita Inferno‘yu 16-12 ve üçüncü harita Dust2‘yi 16-6 kazanarak diğer bir yarı finalist oldu.

WESG 2018 Dünya Finalleri yarı final eşleşmeleri

 fnatic –  AGO
 Windigo –  G2

İlginizi çekebilir: woxic’in yeni adresi mousesports oldu

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER