League of Legends

LoL 9.6 yamasında minyon katletmek çok daha önemli hale gelecek

Riot Games, LoL 9.6 yaması ile ödül sisteminin değişeceğini açıkladı.

League of Legends‘ta altın kazanmanın en basit yolu minyon katletmekten geçtiği için minyon sayısı her zaman önemli bir kriter olmuştur. Oyun boyunca size yığınla altın kazandıran farklı katletme ödülleri mevcut ve ödül sisteminden kazandığınız altın miktarları için ayrıntılar pek bilinmiyordu. Panolar kısmına konuyla alakalı açıklama yapan Riot Games, ödül sistemi ve gerçekleşecek değişiklikleri açıkladı.

League of Legends’ın Ödül Sistemi Değişiyor

Panolar kısmından yeni bir paylaşım yapan Riot çalışanı Joshua “Jatt” Leesman, ödül sistemindeki altın miktarlarının değişeceğini açıkladı. League of Legends’ın sıradaki yaması 9.6’da minyon skorundan gelen altın miktarı %25 azalacak.

Örneğin; oyuncular eskiden 150 minyon katlettiğinde 50 altın kazanıyordu, ancak değişimden sonra 200 minyon katletmek 50 altın kazandıracak. Ayrıca artık minyon kaçırdığınız zaman altın avantajı yakalamanız zorlaşmış oldu. Bununla birlikte Destek eşyaları artık takım arkadaşlarına daha fazla altın kazandıracak.

Jatt ayrıca ödül sisteminin neden bu şekilde işlediğini ve neden bu kadar önemli olduğunuda açıklayarak, oyunda minyon katletmenin kartopuna karşı yapılmış bir mekaniğe dönüştürmek istediklerinin altını çizdi;

“Biz kartopu yakalayan bir takımın avantaj sağladığını biliyorduk, bu yüzden geriye düşen bir takımın maçı çevirebilmesini istiyoruz. […] Artık kusursuz farm yaparak doğrudan rakibinizin kartopuna dönüşmesine engel olabileceksiniz”

Açıkçası bu şekilde ödül sistemi çok daha mantıklı işleyebilir. Sonuç olarak ödül sistemi yalnızca eşya alabilmenin dışında çok daha kapsamlı işlemesi gerekiyordu. LoL 9.6 yaması devreye girdikten sonra Sihirdar Vadisi’nde kurallar nasıl işleyecek? Merak içindeyiz…

İlginizi Çekebilir: League of Legends’ın dereceli değişiklikleri için yeni detaylar paylaşıldı

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER