CS: GO

WESG Dünya Finalleri Devam Ediyor: Yarı Final Tamamlandı

$890,000 Dolar ödüllü turnuvanın çeyrek final karşılaşmaları tamamlandı.

WESG 2018 Dünya Finalleri’nde beşinci gün sonra erdi ve yarı finalden finale ismini yazdıran takımlar belli oldu. Turnuvanın favori ekipleri aldığı sonuçlarla taraftarlarını üzdü. fnatic, AGO karşısında kaybeden taraf oldu.


Turnuvanın Favorisi Fnatic Yıkıldı

Turnuvanın favori ekiplerinden birisi olan fnatic Rakibi AGO karşısında ilk haritada hiç üstünlük gösteremedi ve haritayı hiç round alamadan 16-0 kapattı. İlk haritada 2.05 KD ile oynayan Gruby skorun gelmesinde etkili oldu. Maçın bir sonraki haritası olan Cache’de Fnatic biraz daha toparlandı ve JW ve Twist’in büyük katkılarıyla 16-6 Galip geldi. Maçın galibini belirleyecek harita olan Nuke’de ise AGO üstünlüğü tekrar eline alarak maçı 2-1’lik skorla kazanmayı başardı.

G2 Bozguna Uğradı

Yarı final turunda Windigo ile karşılaşan Fransız ekip G2 aldığı kötü sonuçla turnuvaya veda etti. Maçın ilk haritası Cache çok çekişmeli geçse de kennys’in çabaları G2’yi ayakta tutamadı ve Windigo 19-17’lik skor ile haritayı hanesine yazdırdı. Maçın ikinci haritasına düşük psikoloji ile başlayan G2 tutunacak dal bulamadı ve 16-7 yenildi. Maçın ikinci haritasında Shipz 37 leş ile dikkatleri üzerine çekti.

Fnatic karşısında muazzam bir performans gösteren SZPERO maçın MVP’si seçildi. SZPERO, 59 leşe karşılık 40 kere öldü.


WESG 2019 Dünya Finallerinde finale adını yazdıran iki takım (AGO-Windigo) 17 Mart Pazar (Yarın) saat 14.45’te karşı karşıya gelecek maçın kazananı ise $500,000 dolar ödülün sahibi olacak.

Günün Sonuçları:

Poland  AGO 2 – 1 Sweden Fnatic
Bulgaria Windigo 2 – 0 France  G2

Final Eşleşmesi

Bulgaria Windigo – Poland  AGO

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER