Espor Haber

100 Thieves koçu Pr0lly, başarısızlığın sorumluluğunu üstlendi

100T büyük ihtimalle mevsimi son sırada tamamlayacak.

LCS 2019 Bahar Mevsimi’nde bir türlü dikiş tutturamayan 100 Thieves, muhtemelen mevsimi son sırada tamamlayacak. Mevsim öncesinde ana rotasyon için sağlam takviyeler yapan Kuzey Amerika ekibinde olumlu bir hava esmekteydi.

Ancak maalesef mevsim genelinde bir türlü beklentileri karşılamadılar. Konuyla alakalı olarak koç Neil “pr0lly” Hammad sorumluluğu üstlendiğini açıkladı.

“Kazanan bir takım oluşturamadım”

Transfer döneminde SKT’den Bae “Bang” Jun-sik ve yıldız üst koridor oyuncusu Kim “Ssumday” Chan-ho transferleriyle ses getiren 100 Thieves, orta koridor içinse CLG’den Choi “huhi” Jae-hyun ana rotasyona katmıştı. Kağıt üzerinde Team Liquid ve Cloud9’a göre iddialı bir takım oluşturan 100T, başarısız bir mevsim geçirdi.

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Pr0lly sorumluluğu üstlendi.

“Bu mevsim sorun bendim. Çalışmak için oldukça iyi bir kadroya sahiptim ve kazanan bir takım oluşturamadım. Sizleri üzdüğüm için bütün hayranlardan özür dilerim. Yaz Mevsimi için hazırlanacağız.”

LCS’in 2019 Bahar Mevsimi’nde istedğini bulamayan 100 Thieves’te kariyerinin en kötü mevsimini geçiren Huhi, istatistiklere bakıldığında koridorunun en başarısız oyuncusu oldu. Takımın ormancısı Andy “AnDa” Hoang ise zaman zaman odaklanma problemi yaşıyor ve takımını eksik bırakıyordu.

Ayrıca ana rotasyondaki oyuncuların birçoğu yine aynı şekilde olağanüstü hatalar yaptı. Her şeye rağmen koçun yaptığı açıklamara baktığımızda Yaz Mevsimi için yeniden başlayabilirler. Büyük ihtimalle önümüzdeki mevsim kadroda değişiklikler görebiliriz ve oyun tarzlarını değiştirmek zorunda kalabilirler.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER