Espor Haber

Deft, 1000. öldürme skoruna ulaştı ve eski takımı KT’yi düşme potasına itti

Deft, LCK’deki 1000. öldürmesine ulaşırken, KT Rolster’daki eski takım arkadaşlarını küme düşme potasına doğru itti.

Kingzone DragonX nişancısı Kim “Deft” Hyuk-kyu bugün LCK‘deki 1000. öldürmesi ile önemli bir kişisel kilometre taşına ulaşmış oldu. Deft bu başarıya Kingzone ile 2-0 galibiyet aldıkları eski takım arkadaşlarını yer aldığı KT Rolster‘a karşı ulaştı.

LCK sezonuna kötü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, art arda iki maçı 0-2 kaybeden Kingzone DragonX, toparlanma kuvvetini kendi içinde buldu. Ekip 8 haritalık bir galibiyet serisiyle birlikte LCK playofflarındaki yeri güvence altına alındı. Kingzone DragonX şimdi SK Telecom ve SANDBOX ile galibiyet olarak eşitlendi ve 2 galibiyet gerisinde oldukları lig lideri Griffin ile gelecek hafta karşılaşacaklar.

Kingzone DragonX’nin yükselişiyle birlikte Deft, KDA, DPM ve Skora Katkı dahil olmak üzere tüm kategorilerde kendi pozisyonunda en üstteki 5 oyuncu arasında yer alıyor. Ligde kazananlar arasında sadece Griffin’in Park “Viper” Do-hyeon’unun altında ikinci en iyi nişancı konumunda.

Kingzone DragonX, bundan böyle sadece playoff sıralaması için endişelenmek zorunda kalırken, organizasyon tarihinin en kötü sonucunu imza atmak yolunda ilerleyen KT Rolster ise en karanlık zamanlarla mücadele etmek zorunda. Normal sezonun bitimine üç maç kala KT Rolster, küme düşme aralığında olan 3.-12. sıralar arasında 9. sırada yer aldı. KT’nin kurtulmak için sahip olduğu küçük umut, kalan rakiplerinin ligin gerçekten en iyi olmadıklarından ibaret. Bu hafta KT, LCK’in en son sırasındaki Jin Air Green Wings ile ardından 10. haftada Hanwha Life ve DAMWON Gaming ile karşılaşacak.

Gelecekleri aynı zamanda Gen.G ve Afreeca Freecs‘in gelecek saatlerindeki performanslarına da bağlı olacak, çünkü bu ikisi, kaderi belirsiz olan KT Rolster dışındaki diğer takımlar.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER