Espor Haber

Seoul Dynasty, namağlup olan New York Excelsior’ı devirmeyi başardı!

Overwatch Ligi çeyrek finalleri büyük bir sürpriz ile başladı.

Dün gece oynanan Overwatch Ligi çeyrek final maçlarının oldukça sessiz ve sürprizlerden uzak geçmesi bekleniyordu fakat yaşananlar pek de o yönde değildi.

Ligin ikinci sırasında bulunan ve normal sezonu yenilgisiz kapatan New York Excelsior, Seoul Dynasty karşısında darma duman oldu. Normal sezonu 4 galibiyet ve 3 yenilgi ile bitiren Seoul Dynasty’nin analizcilere göre hiçbir şansı yoktu. NYXL’in kötü şansına, Seoul dün akşam sahneye kazanmak için çıkmıştı.

Overwatch Ligi’nin gelmiş geçmiş en büyük sürprizlerinden birine imza atan Seoul Dynasty, New York Excelsior’ı çeyrek finallerin ilk maçında 3-1 mağlup etti. Bu galibiyetin en şaşırtıcı noktalarından biri de, Seoul Dynasty bu maçtan bir gün önce San Francisco Shock’a karşı süpürülmüş, play-offlara 6. sıradan katılma hakkını kaybetmişti. Bununla beraber, Seoul Dynasty, NYXL karşısında normal rotasyonda bulunmayan oyuncularını; bazı analizcilerin deyimiyle “B takımlarını” çıkarmıştı.


Seoul Dynasty’nin nispeten bilinmeyen DPS oyuncusu, Kim “Fits” Dongeon, yedek tank oyuncusu Hwang “Marvel” Min-seo ile beraber ilk haritayı domine etti. Analizcilerin söylemlerine göre Seoul Dynasty, yalnızca NYXL’in güçlü destek oyuncusu Bang “JJoNak” Sung-hyeon’u ekarte etmek için bir kompozisyon ile oynadı.  JJoNak’ın defalarca oyundan düşmesiyle beraber, Seoul Dynasty rakibinin açıklarını affetmeden cezalandırmayı başardı.

Bu strateji sayesinde Seoul Dynasty rakibini neredeyse 3-0 süpürüyordu. Fakat, NYXL’in ofansif tank oyuncusu Kim “MekO” Tae Hong’un Volskaya Industries haritasında yaptığı kritik D.Va oyunlarıyla NYXL seriye tutundu. NYXL ekibinin Seoul Dynasty’nin uzman Sombra oyuncusu Choi “Michelle” Min-hyuk’a yaptığı baskı onlara son haritada hakimiyeti sağladı. Fakat, bu hakimiyetleri Seoul Dynasty karşısında yeterli olmadı.

Overwatch Ligi çeyrek final maçlarındaki 3-1’lik bu sonuçla beraber, Seoul Dynasty 23 Mart’ta sahne alacak olan 1. Aşama’nın yarı finallerine yükselmiş oldu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER