Steam

Rakipleri çoğalan Steam, yeni tasarımını duyurmaya hazırlanıyor

Steam, birçok bölümde tema değişikliği yapmayı tercih etti.

Uzun zamandır aynı tema ile devam eden steam, kütüphane kısmında değişiklik yapmayı planlıyor. Ve bu gelişmelerin ardından Steam bazı ekran görüntülerini paylaştı.

Steam uzun zamandır “taht”ta yerini koruyor fakat Steam’i  yerinden etmek isteyen Epic Games, Google Stadia gibi rakipleri karşısında yenilikler yapmaya başlıyor.

Steam Yeni Tasarımında Kütüphane Bölümü Yenileniyor

Steam, ara yüzlerde çok değişiklik yapmayı sevmeyen bir platform olduğunu biliyoruz. Bu değişiklikte yine oyunları sol kısımda tutmayı tercih etmişler.

Oyunlarınızın sağ kısmında güncellemelere dair haberleri görebileceksiniz ve oyunlar artık kategori halinde ayrılmış durumda bu kategoriler: RPG Oyunları, Puzzle oyunları, Tek oyunculu oyunlar vb. olarak ayrılıyor.

Arkadaşlarınızla daha kolay haberleşmeniz ve oyunlar oynamanız için arkadaşlar sekmesi kütüphaneni sol üst kısmına gömülmüş bir şekilde duruyor. Bu kısımda arkadaşlarınızın ne oyun oynadığını görebiliyor olacaksınız.

Etkinlikler Bölümü Geliyor

 

Yeni gelecek olan etkinlikler ekranından satın almış olduğunuz oyunlarda neler olduğu ile ilgili bilgiler alacaksınız yani uzun lafın kısası oyuna girmeden oyundaki etkinlikleri görselleri ile beraber takip edebilme fırsatı yaşayacaksınız.

Yeni gelecek Steam güncellemesi için henüz net bir tarih açıklanmadı fakat yaz aylarında kullanımda olacağını tahmin ediyoruz.

İlginizi çekebilir: Steam’de Estranged: Act 1 ve Estranged: Act 2 birlikte ücretsiz!

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER