League of Legends

Kritik eşyalarındaki değişiklikten sonra oyuncuların gözdesi Alt Koridor oldu

Yani orta koridordan sonra…

Riot Games, League of Legends oyuncularının son dönemde alt koridoru daha fazla tercih ettiğini açıkladı. Riot çalışanı Andrei “Meddler” Van Roon, oyuncuların son dönemde yaptığı koridor tercihleri hakkında bir makale yayımladı.

Geçtiğimiz sezondan bu yana en çok hangi koridorun daha çok tercih edildiğini araştıran Riot Meddler, oyuncuların son dönemde alt koridora yöneldiğini açıkladı. Ortaya çıkan rakamlara bakıldığı orta koridordan sonra alt koridor geliyor.

LoL 9.3 Yaması İşe Yaradı

Bununla birlikte sezonun hemen başında koridor tercihlerinin dördüncü sırasında bulunan alt koridor, bütün sunucularda en fazla seçilen ikinci koridor olmuş oldu. Kritik şansını arttıran 8 eşyayı iyileştiren Riot Games’in bu hamlesinden sonra alt koridorun tercih edilme oranı da artmış durumda.

LoL 9.3 yamasında güçlendirilen kritik eşyaları oyuncularda Nişancı oynama isteğini arttırmışa benziyor. Kritik eşyalarının değişiminden bu yana 6 hafta geride kaldı ve rakamlar bu değişikliğin fark yarattığını ortaya çıkardı.

Ancak MMR’a göre yapılan koridor tercihlerine bakıldığında en fazla tercih edilen koridorun üst koridor olduğu belirlendi. Ayrıca bölgelere göre bakıldığında, örneğin; Brezilya’da üst koridor ve ormancı rolü oynamayı tercih eden oyuncular mevcut. Sezonun sonunda alt koridorun zirveyi ele geçirdiğini görür müyüz?

İlginizi Çekebilir:

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER