Espor Haber

Akademi Ligi’nde final biletini alan ilk takım HWA Gaming Akademi

SuperMassive Akademi’yi 3-2 mağlup eden HWA Gaming Akademi finalde!

Akademi Ligi’nin Espor Sahnesi’nde gerçekleşen mevsim finalleri Bahçeşehir SuperMassive – HWA Gaming Akademi karşılaşmasıyla start aldı. HWA Gaming Akademi, yarı final eşleşmesini 3-2 kazanarak, final biletini almayı başardı. Yarın 13:30’da 1907 Fenerbahçe Akademi ve Beşiktaş Akademi arasında oynanacak karşılaşmayla birlikte HWAA’nın finaldeki rakibi belli olacak.

HWA Gaming Akademi Finalde!

Beşinci maça uzayan yarı final oldukça çekişmeli maçlara sahne oldu. İlk iki maçı kazanan takım SuperMassive Akademi takımı olsa da HWA Gaming Akademi muhteşem bir geri dönüş yaparak finale ismini yazdırmayı başardı.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde bile görülmesi çok zor olan bir serinin ilk karşılaşması SUP Akademi’nin zaferiyle başladı. Dengenin sürekli değiştiği mücadelede HWA Gaming Akademi , karşı üst inhibitör kulesinin yakınlarında yaptığı bir savaş ile sürücü koltuğunu kaptırıp oyunu kaybetmişti.

Benzer bir mücadele ile ikinci maçta kazanan alt koridor eşleşmesinin yardımı ile yine Supermassive tarafınca kazanıldı. Sonraki maçları ise HWA Gaming Akademi oldukça baskın oyunlar ile kazanarak final koltuğunu kapmayı başardı.

Oldukça yakın geçen maçlar sonucunda ilk finalist belirlendi. İkinci finalist yarın Beşiktaş ve 1907 Fenerbahçe Akademi arasında oynanacak karşılaşma sonucu belirlenecek. Kazanan, pazar günü oynanacak finalde HWAA’nın rakibi olacak.

www.twitch.tv’de RiotGamesTurkish’den Yarı Final: HWAA vs SUPA – Akademi Ligi 2019 Kış Mevsimi ‘i izleyin

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER