Apex Legends

Apex Legends v1.1 Yama Notları: Yeni lobi oluşturma özelliği

Apex Legends v1.1 güncellemesi geldi, işte detaylar…

Respawn Entertainment, oyuncuları etkileyen bir çok sorunla uğraşıyor. Bununla birlikte Apex Legends’a gelen son güncelleme ile birlikte Battle Pass, Banner kartları ve daha birçok özellik için hata düzeltmeleri sağlanacak.

En önemlisi ise geliştiriciler, güncellemenin bazı sorunlara yol açtığının farkında. Güncelleme sonrasında bazı oyuncuların hesaplarının boş gözüktüğü ve 1 LVL olduğu bildirilmiş. Durumun farkında olan Respawn, konuyla yakından ilgilendiğini duyurdu. Konuyla ilgili tüm gelişmeleri Apex Legends Server Status haberinden takip edebilirsiniz.

Apex Legends v1.1 Yama Notları (Patch Notes)

3 Nisan Çarşamba günü gelen 1.1 yaması için Origin uygulamasını kapatıp, tekrar açmanız gerekmektedir.

Oynanılan son kişilerle tekrardan lobi kurabilme özelliği eklendi. Maç sonrasında lobide, oynadığınız son iki kişiyi gösteren ve onları takımınıza davet edebilecek düğmeler göreceksiniz.

Bir maçtan sonra lobiye geri döndüğünüzde, son takımınızdaki oyuncuları başka bir maç için davet etme seçeneği sunan iki yeni düğme göreceksiniz!

Davetiyelere izin verebilir veya Arkadaşlar menüsünden bu opsiyonu kapatabilirsiniz.

Hileyi engellemek için sahne arkası geliştirmeler yapıldı.

Giriş müziği ve şampiyon seçimlerinde sesleri engelleme butonu koyuldu.

Bilgisayar üzerinden bir oyuncuyu rapor etmek istediğinizde artık hile veya diğer seçenekleri arasında tercih yapmaya sahipsiniz.

Güncel Apex Legends haberleri için GGespor’u sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın:

Karakterleri özelleştirmek için ufak arayüz geliştirmeleri yapıldı.

  • Fare / Klavye ayarlarında uyumlu donanım için (örneğin, Razer Chroma cihazları) ışıklandırmayı kapatma seçeneği eklendi.
  • C’de meydana gelen çökm e(crash) sonucu görünen bilgilendirme mesajlar eklendi; “Bellek azalıyor. CPU hataları; hız aşımı / aşırı ısınma.”
  • Tüm platformlarda stabilizasyon sabitleme çalışması yapıldı.

Hata düzeltmeleri

  • Battle Pass ödülleri sayfasında varsayılan bir öğenin seçilmemesinin çoğunlukla boş bir sayfaya gösterilmesine sebep olma hatası düzeltildi.
  • PS4 ve X1 için, yazışma kısmından sohbet etmeye çalışılırken ciddi bir komut dosyası hatası verme sorunu düzeltildi.
  • Oyuncu banner kartlarının maç sırasında veya sonunda gözükmemesi sorunu düzeltildi.

Octane ve Wraith’in ulti etkileşimi

Wraith’intaksiksel yeteneği olan ‘’IntotheVoid’’ kullanıldığında Octane’inultisi olan ‘ jumppad’’’den etkilenmiyor.

Yeni özelliklerle ekip kurmak

Bunlara ek olarak, Respawn son maçtaki oyuncularla lobi kurabilme özelliğini tanıttı. Rastgele, birbirini tanımayan oyuncular sıcak savaş sırasında her ne kadar birbirini tanımasa da bazen inanılmaz bir sinerji yakalayabiliyor fakat bu sinerji bir hatıradan öteye gitmiyordu. Artık oyuncular son oyununda sinerji yakaladığı rastgele kişiler ile tekrardan ekip kurabilme şansına sahip. Eklenilen küçük ama kayda değer bir diğer özellik, intro ve karakter seçimi sırasında, sessize alma düğmesi bulunacaktır. Oyunun en sıkıntılı yönü olmasa da sessiz düğmesi bir sonraki oyunu başlatırken kesinlikle biraz rahatlama sağlayacak.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Apex Legends v1.1 güncellemesi ile birlikte oyunda oluşan hataların farkında olan Respawn, konuyla ilgili düzeltme olacağını duyurdu. #apexlegends

ggespor.com (@ggespor)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER