Apex Legends

Apex Legends oyuncuları arasında fark yaratmanızı sağlayacak 4 ipucu

Apex Legends’ın Tatar Ramazan’ı olmaya hazır mısınız?

Apex Legends piyasaya çıkalı neredeyse üç ay olacak fakat hala oyunla ilgili birçok yeni şey öğreniyoruz. GGespor olarak Apex Legends gündemini yakından takip ediyor, hemen hemen tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmeye çalışıyoruz. Diğer tüm Apex Legends haberleri için tıklamanız gereken linki çok da gizli olmayacak şekilde yerleştirdik.

Neyse, hiç uzatmadan hemen başlayalım. İşte sizi diğer Apex Legends oyuncularından bir adım öne geçirebilecek bazı tüyolar.

1 . “Postacı kapıyı iki kez çalar”

Hepimiz postacının kapıyı iki kere çaldığı deyimine aşinayızdır. Günümüz dijital dünyasında bitmeye yakın mesleklerden biri olarak görsek de hiçbirimizin postacı olarak hissetme arzusuyla FPS oynadığını düşünmüyorum. En azından sağda solda postacı cosplay’lerine rastlamıyoruz.

İlginizi çekebilir: Apex Legends hilecileri, bu oyuncunun IQ dolu taktiğine karşı koyamadı!

APEX Legends da benim gibi düşünmüş olacak ki, oyundaki kapıları “E” tuşu ile nazikçe açmanın yanı sıra bize kapıyı kırarak girme gibi bir opsiyon da sağlıyor. Bunu uygulamak için kapının yanında melee tuşuna basmanız (Default: V) yeterli.

Bu hareket ile görsel bir şok unsuru ile giriş yaparak rakibinizi şaşırtmanın yanı sıra, kapının arkasında duran düşmanınızı da kısa süreliğine etkisiz hale (stun) getirme şansı yakalıyorsunuz. Böylece taktikal üstünlük sağlarken ortamda kestiğiniz raconun seviyesi de katlanarak artmış oluyor.

2. “Bazı postacılar sıcak sever”

Bazen de ne yaparsanız yapın stresinizi bir türlü atamazsınız. Kapıyı kırarak içeri girmek bazılarımızın içindeki Tatar Ramazan’ı tatmin etse de bazılarımız bir şeylerin patladığını görmeden tatmin olamaz.

Kapıyı nazikçe açmak ya da kırarak girmek istememeniz durumunda çözüm için bir opsiyonunuz daha var; havaya uçurmak.

İlginizi çekebilir: Apex Legends hilecileri bu defa da Shroud’a denk geldi

Kapı kenarına atacağınız bir bomba ile kapıyı hem bir şok unsuru ile açmış olacaksınız. Hem arkasında duran rakibinizi etkisiz hale getirmiş olacaksınız hem de bütün bunları kapının yanına gitme riskini almadan yapacaksınız.

Baskın mahiyetli girişler için vazgeçilmez bir hareket. Takım arkadaşlarınızın da pimi çekilmiş bombaları ve Bloodhound’un tactical perk’ü ile birleşirse baskın yapacağınız ortamın saniyeler içerisinde kan banyosuna dönmesi işten bile değil.

3.  “Bu silahın gain seviyesi 11’e çıkıyor mu?”

Haritaya düştükten sonra çatışmanın heyecanından bazen neyi lootladığımızın farkında olmuyoruz. Precision Hook silah attachment’ı da buna kurban giden yegane item’lardan biri.

Oyunda bu attachment’ı ilişkilendirebileceğiniz iki silah mevcut: Peacemaker (Shotgun) ve Triple Take (Sniper). Herhangi bir yükseltme olmasa dahi düşmanların uykusuna giren bu silahlarımıza Precision Hook Hop Up yükseltmesini iliştirdiğimiz takdirde, silahın mermi saçılımını konsantre edebilme şansımız oluyor. Bu sayede hem silahın menzilini hem birim alana uyguladığı etkiyi CİDDİ şekilde artırıyoruz, hem de elimizdeki cephaneyi en verimli sekilde kullanmış oluyoruz.

Triple Take Sniper’ın şarjör kapasitesinin 5 mermi olduğu ve enerji mühimmatı kullandığı düşünülürse verimlilik konusu bir kat daha değer kazanıyor. Bu özelliği kullanabilmek için nişan alma tuşuna (Default: Mouse Sağ Klik) 3 saniye boyunca basılı tutmak yeterli.

4. “Fezadan atlarım, en kralını Loot’larım”

İstikbalin göklerde olduğunu düşülen bir nesil olarak her dönem bu fikrin bayrağını taşıyacak öncüler yetiştirmiş bir toplum olmuşuzdur. Kimi zaman Galata kulesinden fezaya süzülerek tarih kitaplarına geçmiş; kimi zaman ise apartmanın beşinci katından göklere kanat çırparak gazetelere manşet olmuş ama Pidgeotto olamamışızdır.

Apex Legends’ın ve diğer bütün battle royale turnuvalarının bu damarımızı bulmuş olması belki ülkedeki popülerliğinin temel sebebidir.

İlginizi çekebilir: Apex Legends Wraith cosplayi görenleri şaşırttı

Oyunun başlangıcı kendimizi gerçekleştirme açısından büyük önem taşısa da stratejik olarak sağlayabileceği bir üstünlük var ki tam bin Felix gücünde.

Düşüş esnasında gökyüzüne dikkatlice bakarsanız havada süzülen ikmal gemileri göreceksiniz. Bunlar oyun esnasında haritaya rastgele item sandıkları atan araçların ta kendisi.

Eğer olur da atlayışınızı buraya inecek şekilde organize etmeyi becerebilirseniz oyunun sonuna kadar sizi ve takımınızı krallar gibi yaşatacak bir loot’un sizi beklediğini göreceksiniz. Ayrıca çember ortaya çıktıgında hala yüksek bir rakımda olacağınızdan iniş yapacağınız asıl toplanma noktasını merkeze daha yakın bi yere göre secebilirsiniz.

Fakat bunu bilen başka takımlar olduğunu da unutmayın ve oyunun ilk saniyelerinde PVP’ye hazır olun.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER