Apex Legends

Apex Legends’taki yeni hata, oyuncuların harita boyunca uçmasını sağlıyor

İlk değil ancak ve son olmayacak…

Apex Legends‘ta hali hazırda pek çok hata mevcut ancak bazı hatalar var ki bu kadarı da fazla dedirtiyor. Oyuncular, bu hata sayesinde haritanın bir ucundan diğer ucuna uçarak gidebiliyorlar.

Daha önce Gibraltar & Cauistic ve Gibraltar & Octane buglarından bahsetmiştik. Bu hatalar tüm harita boyunca uçmaya göre daha ılımlı duruyor. Oyunun bütünlüğünü tamamen tehdit etmiyorlar ancak haritanın diğer ucuna uçarak gidebilmek çok daha OP!

İlginizi çekebilir: Apex Legends’taki yeni bug, Gibraltar’ı aşırı güçlü yapıyor!

Twitch yayıncısı higrad3snipez, kendisinin ve takım arkadaşlarının haritanın bir ucundan diğer ucuna uçabildiklerini gösterdiği bir video yayınladı.

Twitch yayıncısı ve takım arkadaşları bir anda ivme kazanarak uçmaya başlıyorlar.

Peki bu bug nasıl çalışır?

Apex Legends’taki bu bugın arkasında tam olarak nasıl bir mekanik mevcut bilinmiyor. Ancak videoda uygulanılan methoda göre oyunda bir momentum söz konusu olabilir. Twitch yayıncısı açık olan Supply’ın içine girerek, kapağına yumruk atmaya başlıyor. Bir süre yumrukladıktan sonra üstüne çıkarak zıplıyor ve müthiş bir ivme kazanarak uçmaya başlıyor.

İlginizi çekebilir: Apex Legends hilecileri, bu oyuncunun IQ dolu taktiğine karşı koyamadı!

Uygulanan methoda göre klasik hızlanma momentumlarından birine benziyor. Supply’ın içine girerek hareket alanını kısıtlayan Twitch yayıncısı, Supply’ın kapağını yumruklayarak karakterin geri tepmesine neden oluyor. Bu sayede momentum depolayan oyuncu, zıplayarak bir anda gökyüzüne doğru süzülüyor.

Bu ilk değil!

Haritanın bir ucundan bir ucuna gitmeye yaran ilk Apex Legends hatası bu değil ancak ve muhtemelen de son olmayacak.

Oyun elbette hala çok genç, bu yüzden böyle hataların olması bekleniyordu zaten. Ancak oyunun geliştiricileri Respawn’ın bu tarz hataları tespit ederek düzeltmek adına güncelleme yayımlaması gerekiyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER