Espor Haber

Team Liquid, LCS 2019 Bahar Mevsimi Şampiyonu oldu!

Pek çok insanın akıllarından silemeyeceği bir final oldu.

TSM ile TL arasında oynanan final karşılaşmasıyla birlikte Kuzey Amerika League of Legends tarihinin en heyecan verici serilerinden birine şahit olduk. Team Liquid ve TSM, son bir şans için savaşmaya hazırdı ve bu savaşın kazananı Team Liquid oldu.

Son beş haftanın en heyecan verici karşılaşmalarına şahit olduk. Yarı finale yakışır bir oyun sergileyen TSM, Cloud9 karşısında 2-0 geri düşmesine rağmen harika bir geri dönüşe imza atarak finale adını yazdırmayı başarmıştı. Şimdi ise aynı senaryoyu ise Team Liquid yazdı…

Broken Blade destan yazdı!

Beş maçlık seride 2-0 geriye düşen Team Liquid, karşılaşmayı 3-2 kazanmayı başardı. Her karşılaşmada haritada üstünlük elde etmek üzerine harika mücadeleler izledik. İlk iki oyunda destan yazan Broken Blade, özellikle birinci maçta takımını sırtlayarak ilk galibiyeti aldırmayı başardı.

Temsilcimiz Sergen “Broken Blade” Çelik, Vladimir ile ilk maçta 11-1-6 oynayarak adeta destan yazdı. 17.00 KDA ile maçı tamamlayan Broken Blade, dörtte dört yaptığı maçta takımına ilk galibiyeti kazandırmıştı.

İkinci maçta ise en iyi oynadığı şampiyonlardan biri olan Irelia’yı tercih eden Broken Blade, yine harika bir performans gösterdi.

Team Liquid’in geri dönüşü

2-0 geriye düşen Team Liquid, henüz yelkenleri suya indirmiş gibi görünmüyordu. Üçüncü karşılaşmaya geçtiğimizde takım oyunları ve makrolar sayesinde ipleri eline alan Team Liquid, üçüncü ve dördüncü maçları kazanarak şartları eşitlemeyi başardı.

Özellikle takımın ormancısı Xmithie’nin Skarner performansı, geri dönüşün anahtar şampiyonuydu. Son üç maçta da Skarner oynayan Xmithie, 11.00, 9.00 ve 6.50 KDA oranı ile müthiş bir performans gösterdi.

Zven’den büyük satış!

Üçüncü ve dördüncü maçı kazanarak durumları eşitleyen Team Liquid’in kendine güveni tamdı ve galibiyete ramak kalmıştı. İlk iki maçtaki baskın oyununu tekrar yakalayan TSM, haritadaki kontrolü ele almayı başararak harita görevlerine odaklandı. Dakika 30’a kadar baskın bir oyun sergileyen TSM, rakibine 5.000 altın fark atmıştı. Ne yazık ki 30 dakikanın sonunda sezon boyunca yaptığı hataların aynısını tekrarlayan Zven, oyunun sonlarına doğru mağlubiyeti getiren isim oldu. Önce Baron tarafında yakalanarak Baron’u rakibine hediye eden Zven, ardından Kadim Ejderha’da görüşü olmadığı halde çalıya kafa atarak ikinci büyük hatayı yaptı.

Zven’in son maçta yaptığı bu iki büyük hata, geriye düşen ve şampiyonluğu kaybetmeye yaklaşan Team Liquid’in geri dönmesi için adeta kapı açtı. Zven’in yaptığı büyük hatalarla birlikte serinin son maçında ipleri eline alan Team Liquid, karşılaşmayı kazanarak LCS 2019 Bahar Mevsimi Şampiyonu olmayı başardı.

Temsilcimiz Broken Blade’in Amerika’daki ilk senesinde şampiyon olmasına ramak kalmıştı. Takımı adına elinden gelenin en iyisini yapan Broken Blade, Türk ve yabancı takipçilerinden büyük destek gördü.

Team Liquid ise üst üste üçüncü kez şampiyon olmayı başardı ve takımın nişancısı Doublelift, altıncı kez LCS unvanını aldı. Tüm zamanların en iyi LCS oyuncusu olduğu konusunda hala bir tartışma söz konusu olsa da, zafer onun olmuştu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER