Espor Haber

LEC’de Bahar Mevsimi şampiyonu G2 Esports

Origen’e karşı muazzam oynayan G2 3-0 ile kazandı.

G2 ve Origen, Rotterdam’da oynanan LEC 2019 Bahar Mevsimi final serisinde karşılaştı. İki takımın son olarak karşılaştığı Round 2 serisini G2 kazanmış ve Origen ise Fnatic karşısında kazanarak finale yükselmişti. Bugün oynanan finalde adeta Round 2’ye nazire yapan G2 Esports rakibine karşı yine 3-0 kazandı.

Bahar Mevsimi şampiyonu G2 Esports

Mevsim boyunca yıkıcı bir etkiye sahip olan G2 oyuncuları, maç kazdıracak her türlü kompozisyon kurabileceklerini final serisinde de gösterdi. G2’nun alt koridor için Sona-Taric seçimi yaptığı ilk karşılaşmadaki performansı görülmeye değerdi. Durum 1-0’a gelince, Sona-Taric kompozisyonunu Origen’in kurmasına karşın Seçim/Yasaklama’ya damga vuran yine G2’dan gelen sürpriz seçimlerdi.

Serinin ikinci maçınca ‘Huni Kompozisyonu’ olarak bilinen seçimler yapan G2’da Luka “Perkz” Perković’tan Çarplı Xayah, orta koridorda Rasmus “Caps” Winther Pyke ve takımın ormancısı Marcin “Jankos” Jankowski ise Morgana oynadı.

Perkz’ün Çarp büyüsü ile alt koridordan başlayan G2’nun alt koridor ikilisi sürpriz bir şekilde orta koridorda oynadı. Kısa süre sonra Nukeduck’a karşı güzel bir ilk kan döken Perz, erken safhada hasar avantajını yakaladı. G2 oyuncuları harita üzerinde sürekli dolaşarak rakibine nefes aldırmadı ve 2-0 yapmayı başardılar.

Rekor kırarak gelen şampiyonluk!

Seri boyunca Origen’e hükmetmeyi başaran G2 tam olarak 74 dakika içinde şampiyon oldu. 18 dakika, 31 saniye süren üçüncü maç ise League of Legends’ın Avrupa sahnesindeki en hızlı biten karşılaşması olarak tarihe geçti!

Origen için böylesine bir yenilgiyi hazmetmek kolay olmasa bile şüphesiz Avrupa’nın en formda takımıyla karşılaştıkları ise bir gerçek. LEC 2019 Bahar Mevsimi şampiyonu olmayı başaran G2, SKT ve Team Liquid’ten sonra 2019 Sezon Ortası Turnuvası için en önden yer edinen bir başka takım oldu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER