Espor Haber

LCS’in 2019 Bahar Mevsimi Finali izlenme sayısı ile tarihe geçti

LCS tarihinde 600,000 anlık izlenmeye ulaşan ikinci final!

Dün gece oynanan uzun süre unutulmayacağını düşündüğümüz LCS finalini izleyenler tarihe tanıklık etti. Team Liquid’in TSM’e karşı 3-2 kazandığı final serisi nefes keserken, aynı zamanda anlık izleyici rekoruna da ortak oldu.

Hem YouTube hem de Twitch üzerinden yayınlanan final serisi 600,000 anlık izlenmeye ulaşarak League of Legends tarihine kazındı. 520 bin 87 anlık izlenen geçtiğimiz yılın bahar mevsimi finali geri de bırakılırken, LCS’te en çok anlık izleyiciye ulaşan 2017’deki finalin rekoruna ortak olmayı başardı.

Kuzey Amerika bölgesinin en iyi takımlarının finalde karşılaşıyor olması, izleyici sayısını açıklıyor olabilir. Ancak bize göre; Team Liquid’in mevsim başında ses getiren Nicolaj Jensen ve eski dünya şampiyonu Jo “CoreJJ” Yong-in gibi transferleriyle göze hitap eden bir takıma dönüşmesi diyebiliriz. Bununla birlikte temsilcimiz Sergen “Broken Blade” Çelik’in TSM formasıyla Kuzey Amerika’nın wonderkid yeteneğine dönüşmüş olması bu durumu özetliyor gibi.

Aynı zamanda LCS 2019 Bahar Mevsimi Finali’nin içerisinde önemli hikayelerde bulunuyor. 5 yıldır sahnede olan Jensen’in LCS’deki ilk şampiyonluğu olması ve Yiliang “Doublelift” Peng’in altıncı kez şampiyonluk yaşaması gibi.

İlginizi Çekebilir: Team Liquid destek oyuncusu CoreJJ, 2019 LCS Bahar Mevsimi MVP ödülünün sahibi oldu

Rekor Worlds 2018’de kırılmıştı

Riot Games’in açıkladığı verilere göre Invictus Gaming ile Fnatic arasında oynanan final serisi toplamda 99.6 milyon kişiye ulaşarak League of Legends tarihinde en çok izlenen final olmayı başarmıştı. Worlds 2018 Güney Kore’de düzenlemişti.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER