Espor Haber

G2’nun desteği Mikyx yaşadığı bilek problemi hakkında konuştu

2019 Sezon Ortası Turnuvası (MSI) öncesi G2 taraftarlarını üzecek bir haberimiz var.

LEC’in Bahar Mevsimi Şampiyonu olarak 2019 Sezon Ortası Turnuvası’nda yer alma hakkı elde eden G2 Esports’un destek oyuncusu Mikyx’ten üzücü bir haber var. G2’nun Origen’e karşı 3-0 kazandığı final serisinden sonra açıklama yapan Mihael “Mikyx” Mehle bilek probleminin devam ettiğini söyledi.

İlgili Haber: LEC’de Bahar Mevsimi şampiyonu G2 Esports

Bileğindeki problem yüzünden lig aşamasında sadece birkaç maç oynayabilen oyuncunun zorlanmadan kaynaklı sıkıntısı tamamen iyileşmedi. Ancak Mikyx yine de geçici olarak yerine oynayan Hampus “promisq” Mikael Abrahamsson’dan formayı kaparak playofflarda yerini almıştı. G2’nun ana rotasyon değişikliği oyuncunun dinlenerek geri dönmesini sağlamış oldu.

Mikyx MSI 2019’da olmayabilir!

Bahar Mevsimi öncesinde Misfits Gaming’ten ayrılarak G2’ya katılan oyuncu, yaptığı açıklama Güney Kore’deki hazırlık kampında daha kötü durumda olduğunu belirtti. Final sonrası Sjokz’un yönelttiği bilek problemi sorusunu yanıtlayan Mikyx:

“Bu süreçte günlük olarak takım antrenmanlarına sadece iki maç katılabiliyordum, sanırım bunu yapmaya devam edeceğim. Ve Güney Kore’de yapacağımız hazırlık kampı için gerçekten tatsız bir durum. MSI’da oynayacağımız güçlü takımlara karşı takımımı yalnız bırakabilirim. Aynı zamanda benim için de çok karmaşık bir his.”

Mikyx’in açıklamalarına bakılırsa bilek problemindeki sakatlık devam ediyor ve büyük ihtimalle çoğu antrenmana katılamayacak. Bununla birlikte mevsim boyunca yıkıcı bir etkiye sahip olan G2’nun LEC playofflarındaki performansı ile birlikte doğal olarak taraftarların takımdan beklentisi de yükselmişti. 1 Mayıs’ta Vietnam’da start alacak MSI 2019’da SK Telecom T1 ve Team Liquid gibi son derece iddialı takımlar yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: MSI 2019’da 1907 Fenerbahçe’nin rakipleri belli oldu

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER