Apex Legends

Apex Legends’ın Twitch’deki izlenme oranı büyük ölçüde azaldı

Ya oyun eskisi kadar eğlenceli değil ya da Battle Pass sistemi?

4 Şubat 2019’da piyasaya sürülen Apex Legends, kısa süre içerisinde büyük bir popülarite kazandı. Hem izlenme hem de indirilme sayısı ile rekor kıran Apex’in aynı zamanda espor sahnesindeki en iddialı oyun olacağı ön görülmüştü.


Ancak bundan 2 ay öncesine kadar Twitch‘te zirveyi ele geçiren Apex Legends’ın izlenme oranı fazlasıyla düşmüş durumda. İlk ayında ortalama 300,000 izlenen Apex’in Nisan 2019’da ise şimdiye kadar günlük ortalama 40,000 izleyicisi bulunmakta.

League of Legends, Fortnite ve CS: GO gibi popüler oyunların gerisinde kalan Apex Legends, artık eskisi kadar eğlendirmiyor olabilir.

Apex Legends’ın izlenme oranı neden azaldı?

Oyunculara mükemmel bir çabuk oyun deneyimi sunan ve takım oyununu öne çıkartan olumlu yönleri ile birlikte Apex Legends’a ‘Fortnite Katili’ deniliyordu.

Oyunun Twitch’deki popülaritesinin bu kadar hızlı düşüşüne neden olan ise yakın zamanda oyuna eklenen Battle Pass olabilir. Basitçe anlatacak olursak; Fortnite’dan aşina olduğumuz sezonluk Battle Pass sistemi, henüz istenen seviyede olmadığı gerekçesiyle oyuncular tarafından son derece eleştiriliyor.

Çoğu oyuncunun bu konudaki en büyük şikayetlerinden biri kozmetiklerin güzel olmaması ve Battle Pass’ın getirdiği kozmetiklerin oldukça az olması diyebiliriz.

Aynı zamanda Apex’te halen hile kullanan oyuncular mevcut ve oyuncuların tadını bu durum kaçırmış olabilir. Her neyse, rakamların açıkladığı tek bir şey var ve Apex Legends‘ın Fortnite ile olan rekabetçi yarışında geriye düştü diyebiliriz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER