Apex Legends

Shroud, Apex Legends’ı bırakıp PUBG’ye geri dönebileceğini açıkladı

Popüler Twitch yayıncısı Shroud, Apex Legends’tan bıkmış gibi görünüyor.

Apex Legends, Shroud sayesinde popülerliğini daha da arttırmış olan bir oyun ve Twitch’teki izlenme sayısı ilk günlere göre çok azaldı. Popüler Twitch yayıncısı Shroud, Respawn Entertainment’ın rekor kıran battle royale oyunu Apex Legends’ın problemlerine yeterince odaklanmadığını düşünüyor.

Apex Legends, kısa sürede milyonlarca oyuncu tarafından indirilerek, Twitch dünyasında da en çok izlenen oyunlar arasına girmişti. Ancak oyundaki sorunları çözmeye odaklanmayan yapımcı firma Respawn Entertainment, yavaş ilerlediği için pek çok oyuncu ve yayıncı tarafından olumsuz eleştiri aldı ve almaya devam ediyor. Aynı durumdan müzdarip olan popüler Twitch yayıncısı Shroud, “Bu oyunu sonsuza dek bırakmadan önce üç oyunum kaldı. PUBG’yi oynamayı tercih ederim.” diyerek dikkatleri üstüne çekti.

Shroud’un her ne kadar Apex Legends’ın popüler olmasında büyük katkısı olsa da, oyunu eleştirmekten asla çekinmedi. Geçtiğimiz haftalarda Apex Legends hilecilerine denk gelen yayıncı, Respawn’ın bu sorunu çözmesi gerektiğini ve çözmediği taktirde oyunun tamamen mahvolacağı konusunda şikayet etmişti.

İlgili haber: Apex Legends hilecileri bu defa da Shroud’a denk geldi

Apex Legends’ta maalesef çok fazla problem mevcut ve bunların en sinir bozanı ise oyundaki hileciler. Hilecilere karşı aldığı önlemler yetmediği gibi her geçen gün hilecilerin sayısı artmaya devam ediyor.

Shroud, Apex Legends lag sorunu yüzünden delirdi!

Daha önce hilecilere denk gelen ve bu konudaki şikayetlerini açıklayan Shroud, bu defa da oyunda oluşan lag sorunuyla ilgili konuştu. Yayın sırasında Apex Legends oynayan popüler yayıncı, lag yüzünden oyunu ağır çekimde oynayınca epey sinirlendi.

Apex Legends’ta yaşanan bu sorunlar, hem oyuncuları hem de diğer yayıncıları da büyük oranda etkiledi. Oyunun Twitch’teki izleyici sayısı iki ay içinde ani bir düşüş yaşadı ve popülerliğini kaybetmeye başladı. Respawn, kaybettiği popülerliği yeniden yakalamak için çok fazla çalışmak zorunda. Aksi taktirde H1Z1 gibi unutulmuş battle royale oyunları olma yolunda gittiği aşikâr.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER