CS: GO

Ninjas in Pyjamas CEO’su, kafa tatilinden dönen dennis hakkında konuştu

NiP yöneticilerinden Hicham Chahine, takıma tekrardan katılan dennis hakkında konuştu. Chahine, sadece iki organizasyonda yer alan ancak bir yıllık kontratı bulunan draken’ın kontratı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Bir hafta önce paylaştığımız haberimizde, Ninjas in Pyjamas’ın yıldız oyuncusunun takıma tekrardan döndüğünü sizlerle paylaşmıştık. Ninjas in Pyjamas CEO’su Hicham Chahine, Dennis “dennis” Edman’ın tekrardan dönüşü hakkında HLTV.org’a açıklamalarda bulundu. Hatırlamayanlar için dennis, enerji düşüklüğü nedeniyle 1 ay kadar takımdan ayrı kalmıştı.

İlginizi çekebilir: Neymar, CS: GO şov maçında tek başına 4 kişiyi alt etti ve raundu kazandırdı

Hicham Chaine, dennis’in oynamak için oldukça istekli olduğunu ve ikiden fazla etkinlikte NiP ile birlikte mücadele edebileceğini söylüyor. dennis’in kadroya geri dönüşünden sonra, oyunun yerini dolduran draken’ın akıbetinin ne olacağı şu an belirsizliğini koruyor.

Ninjas in Pyjamas CEO’su “dennis” hakkında açıklamalarda bulundu

Yıldız oyuncu dennis, yoğun geçen turnuva programının ardından yorgun düşmüş, rahatlamak için bir ay kadar takımdan ayrı kaldı. Geçtiğimiz hafta salı günü tekrardan NiP’e katılan oyuncu, taraftarları heyecanlandırdığı gibi takımın yönetim katında da aynı etkiyi yaratmış gibi görünüyor.

Eski bir NiP oyuncusu olan William “draken” Sundin, dennis’in boşluğunu doldurmuştu. Geçen süreçte Blast Pro Series Sao Paulo ve Starseries i-League Season 7‘de boy gösteren oyuncu, dennis’in takıma geri dönüşünün ardından yedeğe çekildi. Takımın yöneticilerinden Hicham Chahine, dennis’in takıma dahil olması ve draken’ın kontratı hakkında hakkında şunları söyledi:

Dennis ara vermek zorunda olduğunu size söylediğinde bir zaman dilimi belirtmiş miydi? Draken’ın yayınındaki yorumlara bakılırsa oyuncunun 2 organizasyon yerine 6 organizasyon kaçıracağı bekleniyordu.

Dennis’in istirahatinin ne kadar süreceğini bilmiyorduk. Yorgun ve tükenmiş bir süreçten geçen oyuncunun dinlenme süresinin iki organizasyondan daha uzun olacağını düşünüyorduk.

İlginizi çekebilir: DreamHack Open Rio grupları ve programı yayınlandı

Bu sebeple yerini doldurmak için uygun kişiyi bulmalıydık. Dennis hızlı iyileştiği için çok mutluyum. Bu sürecin ne kadar olacağını kestirmek imkansızdı.

NiP’in draken ile kısmi bir sözleşme imzaladığını açıklamıştı. Ancak kendisi ile yaptığımız röportajla anlaşmasının bir yıllık olduğunu söyledi. Anlaşmanın detaylarını paylaşabilir misiniz?

Sözleşmeyi en kötü senaryoyu düşünerek imzaladık. 2019 yılını yalnızca bir değişiklikle geçirmeyi ve yeni bir oyunca aramak zorunda kalmadan sonlandırmayı istiyorduk. Draken’ın babası ile sözleşme hakkında görüşürken, dennis takıma geri döndükten sonra Draken’ın yedekte beklememesi için sözleşmede biraz esneklik tanıdık. Draken herhangi bir takıma katılmakta serbest. Böyle bir durumda sözleşmeyi feshedebilir.

Hicham Chahine

“İsteseydik “draken” ile sözleşmemizi iptal edebilirdik ama etmedik.”

Öyleyse, NiP ile olan anlaşmasını feshedinceye kadar takımdam ödeme almaya devam edecek; doğru mu?

Evet. Anlaşmayı sona erdirme hakkımız var ancak bunu yapmadık.

Draken, NiP ile sadece iki maça çıkmak için kaçırdığı Team GamerLegion kontratı için hayal kırıklığına uğramış gibi görünüyordu. Dennis’in takıma döndüğü haberini aldığında nasıl tepki verdi?

Elbette hayal kırıklığına uğradı, bu çok doğal. Çünkü zor bir süreç geçirdi. Kısıtlı bir zamanda iki etkinliğe katıldı. Bu neler yapabileceklerinizi kanıtlamak için oldukça kısa bir süre. Kendisinin hala kanıtlayacak çok şeyi olduğunu düşünüyor. Kişisel olarak hiçbir sorunu yok. Dennis’in takıma katılışını pozitif karşıladı.

Dennis ile görüştüğünde nasıl görünüyordu? Kafa olarak hazır mı?

Konuşmamıza dayanarak söylüyorum; kendini daha iyi hissediyor ve oynamak için çok istekli. Onu kişisel olarak çok seviyorum ve NiP için oynamasından zevk alıyorum. Diğer oyuncuların da aynı şekilde hissettiğini biliyorum. Çok yüksek beceri potansiyeline sahip bir oyuncu. En iyi performansını sergilemese bile, orada olduğu için herkese güven veriyor.

Dennis, bir aylık aranın ardından NiP ile ilk maçına çıktı

Mental yorgunluğu nedeniyle bir ay takımdan ayrı kalan Dennis, dün akşam ESL Pro League Season 9 Europe kapsamında NiP ile birlikte ilk maçına çıktı. Heroic ile karşılaşan NiP, seriden 2-1 galip gelmeyi başardı ve ESL Pro League Season 9 Europe’a galibiyetle başladı. NiP bu akşam oynanacak grup maçlarında devils.one ile karşılaşacak. Bu karşılaşma Ninjas in Pyjamas’ın gruptan çıkabilmesi için oldukça büyük önem arz ediyor.

K-D +/- ADR KAST Rating
Patrik ‘f0rest‘ Lindberg
98-55 +43 106.8 74.2% 1.58
Fredrik ‘REZ‘ Sterner
54-62 -8 75.7 68.5% 1.00
Dennis ‘dennis‘ Edman
58-65 -7 69.1 66.3% 0.96
Jonas ‘Lekr0‘ Olofsson
59-64 -5 65.2 71.9% 0.95
Christopher ‘GeT_RiGhT‘ Alesund
52-60 -8 67.0 65.2% 0.94
K-D +/- ADR KAST Rating
Daniel ‘mertz‘ Mertz
73-67 +6 79.1 68.5% 1.09
Patrick ‘es3tag‘ Hansen
60-66 -6 80.4 69.7% 1.07
Benjamin ‘blameF‘ Bremer
58-61 -3 76.6 70.8% 1.06
Adam ‘friberg‘ Friberg
60-62 -2 71.8 70.8% 1.02
Martin ‘stavn‘ Lund
55-66 -11 65.6 71.9% 0.93
kaynak: HLTV.org

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER