Diğer

PlayStation 5 hakkında açıklanan ilk detaylar

Playstation 5 hakkında ilk ipuçları gelmeye başladı.

Playstation 4 yapımında büyük rol üstlenen Mark Cerny, Playstation 5 hakkında bir röportaj verdi. Röportajda Playstation 5’e dair ilk ipuçlarını edinmiş olduk.


Çıkış Tarihi

Playstation 5’in çıkış tarihi hakkında kesinleşmiş bir şey var ise o da bu yıl çıkmayacak olması. Sony, şuanda çıkaracağı üç büyük oyun ile uğraşıyor olmalı ki bu da süreci yavaşlatıyor. Çıkaracağı oyunlar çoğu oyuncunun merakla beklediği The Last Of Us 2, Ghost Of Tsushima ve Death Strandıng. Tahminlere göre Playstation 5, 2020 yılının son aylarına yakın bir zamanda çıkacak.

Konsolun Adı Değişebilir

Konsolun başka bir isimle çıkması pek olabilecek bir şey değil ama iddialar arasına girmiş durumda. Yetkililer Playstation 5 yerine yeni nesil konsolumuz tanımlaması yapıyor. Eğer konsolun ismi değişirse yerine hangi isimle karşımıza çıkacağı bilinmiyor.

Ray Tracing Desteği

Nvidia’nın geçen sene tanıttığı RTX kartlar ile beraber gelen Ray Tracing teknolojisi de konsolda var olacak özelliklerden birisi. Ray Tracing özelliğini Türkçeleştirecek olursak Işığın doğal olarak yayıldığı oyunlar göreceğiz diyebilirim. Metro Exodus görüntülerinde de Ray Tracing Teknolojisi bizlere gösterilmişdi

Ses Konusundaki Devrim Niteliğindeki Değişiklikler

Playstation 5 ile beraber gelecek ses yenilemelerinde sesin hangi yönden geldiğini çok rahat duyabileceğiz. Mark Cerny, PS3’ten PS4’e geçerken ses konusunda fazla bir değişiklik yapmadıklarını dile getirdi fakat bu durumun Playstation 5’te değişeceğini söylüyor. Endişelenmeyin ki bu ses farklılıklarını anlamak için en üst düzey ses sistemlerine gerek duymayacaksınız kendi normal bir televizyondan da ses farklılıklarını rahatlıkla anlayacaksınız ama kulaklık ile daha iyi bir ses deneyimi yaşayabilirsiniz.

Eski Konsoldaki Oyunları Oynayabileceğiz

Playstation 5 çıktıktan sonra çok fazla oyun çıkmayacağını biliyoruz bu yüzden oyuncular fazla oyun olmayacağından dolayı endişe duyuyordu fakat Mark Cerny’in açıklamasına göre PS4’deki oyunları yeni konsolumuzda oynayabileceğiz.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER