Diğer

Microsoft’un yeni konsolu piyasaya iddialı giriş yapacak

Microsoft’un yeni konsolunun PlayStation 5’ten daha iyi olacağına dair iddiaları sürüyor.

Bu sıralar konsollarda sıkı bir rekabet sürüyor. Bu rekabetin başını çeken iki isim ise Microsoft ve Sony. İddialara göre Microsoft’un yeni çıkacak Xbox‘u, Sony’nin PlayStation 5‘inden daha iyi olacak.


Geçtiğimiz günlerde Playstation’un mimarlarından Mark Cerny PlayStation 5’in teknik özelliklerini açıklamıştı. AMD’nin 7 nm üçüncü nesil Ryzen CPU (Zen 2) işlemcisine sahip olan cihazın kendine özel bir Radeon Navi grafik işlemcisi ve ışın izleme desteği olacak. Konsol, 8K görüntü kalitesini de destekleyecek.

İlgili Haber : PlayStation 5 hakkında açıklanan ilk detaylar

Seasoned Gaming’in kurucusu Ainsley Bowden, Microsoft içindeki çeşitli kaynaklara’ dayandırdığı iddiasına göre, yeni çıkacak Xbox konsolu, PlayStation 5’e göre daha gelişmiş olacak.

Aralık ayında iki yeni Xbox geleceği açıklanmış ve bu modellere Lockheart ile Anaconda ismi verileceği duyurulmuştu. Lockheart bugünün Xbox One X’i ayarında daha basit bir cihaz olacak. Anaconda ise daha üst düzey bir konsol olacak ve iddialara göre özellikleri Sony PlayStation 5’i geride bırakacak.

Şu an için Anaconda’nın özellikleri bilinmiyor olsa da muhtemelen SSD ile gelecek. Bu konsolda muhtemelen işlemci daha hızlı olacak ve daha çok çekirdek bulunduracak. Cihazın RAM’i daha yüksek ve grafik işlemcisi daha güçlü olabilir. Yine de bu, yeni konsolun PlayStation 5’i geride bırakması için yeterli olmayabilir. Xbox One X şu anda piyasadaki en güçlü konsol olsa da satış rakamları açısından PlayStation 4’ün epey gerisinde kalmış durumda.

PlayStation 5’in 499 dolardan piyasaya çıkması bekleniyor. Microsoft’un yeni konsolunun ise buna yakın bir fiyatta piyasaya çıkması bekleniyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER