Apex Legends

Yeni Twitch istatistikleri: Apex Legends bitiyor mu?

Apex Legends, ilk zamanlardaki gibi popüler değil evet ama gerçekten bitiyor mu?

Apex Legends, oyun dünyasına bomba gibi bir giriş yaparak hem oyuncuların hem de Twitch yayıncılarının ilgi odağı haline gelmişti. İlk yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra oyuncu ve Twitch yayıncıları, Apex Legends ile ilgili içerikler oluşturmaya başlamıştı.


Apex Legends’ın çıkışıyla birlikte pek çok Fortnite oyuncusu Apex oynamaya başladı ve sevmişlerdi. Ancak bir süre yapımcıların oyunla ilgili gelişim göstermediğinden şikayet ederek Fortnite’a tekrar döndüler. Çünkü Fortnite, her hafta yeni güncellemeler ile birlikte oyunu güncel tutmayı başarıyor. Haliyle oyunculara her zaman farklı yemekler sunarak, oyundan sıkılmamaları için alternatifler üretiyor.

Apex Legends’ın Twitch’teki popülerliği çok azaldı

Apex Legends ilk çıktığı zamanlarda Shroud, Dr Disrespect, Ninja ve pek çok yayıncı içerik üretiyor ve yayın yapıyordu. Ancak bir süre sonra hepsi farklı oyunlara yönelerek, Apex Legends yayınlarını nadir olarak yapmaya başladı.

The Esports Observer tarafından toplanan verilere göre Fortnite, Apex Legends’ı adeta ezip geçmiş görünüyor. Apex Legends Twitch Rivals turnuvasının düzenlendiği gün bile Fortnite daha çok izleniyordu.

Apex Legends bitiyor mu?

Apex Legends, Twitch’teki popülerliğini kaybediyor evet ama bu oyuncu tabanının tamamen bittiği anlamına mı geliyor?

İlk ayında 50 milyon indirmeyle muazzam bir rekor kıran Apex Legends’ın Twitch’teki düşüşü, oyuncu kitlesini kaybettiği anlamına gelmiyor. Çünkü Respawn, 25 Nisan’da yayınladığı bir blog yazısında oyunun büyümeye devam ettiğini belirtti.

Overwatch, Call of Duty, Rainbow Six Siege ve PUBG gibi oyunlar piyasaya sürüldükten sonra büyük düşüşler yaşamıştı ancak yine de sadık oyuncu tabanlarına sahipler.

Çoğu oyuncu oyuna yeni karakterlerin, silahların ve harita değişikliklerinin gelmesi gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden Apex Legends 2. Sezon’u dört gözle bekliyoruz…

1 Yorum

1 Yorum

  1. Sansi

    6 Mayıs 2019 at 09:03

    Ağla. Yayıncı reklamıyla şişirildi artık bitti. 😂

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER