Twitch

Geçtiğimiz hafta Twitch’te en çok izlenen oyun Fortnite oldu

Fortnite, geçtiğimiz hafta Twitch’in en çok izlenen oyunu oldu. Listede yeni çıkan Mortal Kombat 11 de yer alıyor.

Fortnite bir süre uzak kaldığı tahtına tekrardan kavuştu. Geçtiğimiz haftanın Twitch izlenme istatistiklerine baktığımızda Fortnite’ın 17.4 milyon saat ile birinci sırada olduğunu görüyoruz. Öte yandan ilk 10 içerisinde Hearthstone, World of Warcraft ve yeni çıkan Mortal Kombat 11 de listede yer alıyor.


Twitch’in en çok izleneni Fortnite!

TEO Analytics verilerine göre hazırlanmış raporda listeleme, 22-28 Nisan 2018 tarihleri arasında elde edilen verilerine göre hazırlanıyor. İlk 10 sıraya baktığımızda rekabetçi oyunların en çok izlenen oyunlar arasında yer aldığı direkt olarak göze çarpıyor.

  • 1- Fortnite 17.4M
  • 2- League of Legends 15.6M
  • 3- Grand Theft Auto V 14.7M
  • 4- Just Chatting 13.3M
  • 5- Hearthstone 9.2M
  • 6- Dota 2 6.8M
  • 7- Mortal Kombat 11 5.3M
  • 8- World of Wardcraft 5.1M
  • 9- Overwatch 4.9M
  • 10- Counter Strike: Global Offensive 4.6M

Hearthstone normalde Twitch üzerinde bu kadar ilgi gören bir oyun değil. Ancak geçen hafta düzenlenen Dünya Şampiyonası ile birlikte Twitch izleyicileri tarafından büyük ilgi gördü. Hearthstone geçtiğimiz haftanın en çok izlenen 10 oyunu arasında 9.2M saat izlenme ile beşinci sırada yer aldı. Dünya Şampiyonası sırasında yapılan yayınların farklı dil seçenekleri sayesinde Hearthstone, listenin orta kısımında kendine yer buldu.

İlginizi çekebilir: Tfue’nun Fortnite Dünya Kupası yayını şampanyalı kutlama ile sonlandı

Geçtiğimiz hafta Salı günü piyasaya sürülen Mortal Kombat 11, oyuncuların büyük ilgisini çektiği kadar Twitch takipçilerinin de büyük ilgisini çekti. Salı gününden Pazar gününe kadar toplamda 5.3M saat izlenmeye sahip olan oyun, listenin yedinci sırasında yer aldı.

Apex Legends, çıktığı ilk günlerde oyuncuların büyük ilgisini çekiyordu. Her ne kadar bunda Shroud’un büyük katkısı olsa da biir süre Twitch’in en çok izlenen oyunlarından biri olmayı başaran Apex Legends, son günlerde ilgi çekmekte zorlanıyor. İlk başta acele bir şekilde oyuna dahil edilen Battle Pass sisteminden şikayet eden oyuncular, zaman içinde ilk günlerde var olan odaklarını kaybetmişler gibi görünüyor. Diğer oyunlarda olduğu gibi sadık bir oyuncu kitlesini elinde barındırmış olsa da bu, yapımcılar için yeterli olmayacaktır. Birçok kişi oyunun 2. sezonunun gelmesini bekliyor. Sadece Battle Royale değil, tüm oyun dünyasında büyük ses getiren Apex Legends, 2. bir şansı kesinlikle hak ediyor.

İlginizi çekebilir: Yeni Twitch istatistikleri: Apex Legends bitiyor mu?

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER